Şimdi yükleniyor

Düşük Fiyatlı LCD Ekranlı iPhone 7s ve iPhone 7s Plus Geliyor

img_0242

Düşük Fiyatlı LCD Ekranlı iPhone 7s ve iPhone 7s Plus Geliyor

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2016 by

teknik destek

Apple’ın gelecek yıl üç yeni iPhone modelini piyasaya çıkarmayı planladığı bir kaç haftadır teknoloji gündemini meşgul ediyor. Bugün gelen yeni bir rapor da bu iddiayı destekliyor.

KGI Security Analisti Ming-Chi Kuo’nun yayınladığı araştırma raporuna göre Apple, 4.7 ve 5.5 inçlik modellerde LCD ekran kullanarak bu modellerde fiyatı düşük tutacak. Kuo, daha önceki raporlarında Apple’ın önümüzdeki yıl bir adet OLED, iki adet LCD olmak üzere üç yeni iPhone tanıtacağını iddia etmişti.

Kuo, 2017 yılındaki iPhone midelerinden özellikle 4.7 inç olanın düşük fiyatlı olacağını, böylece tıpkı iPhone SE modelinde olduğu gibi orta yada daha alt sınıfa hitap edeceğini düşünüyor. Apple, LCD ekranlı modellerinin satış fiyatını düşürürse 2017 mali yılındaki yeni model iPhone gönderimlerinin % 30 ila %35’ini bu modeller oluşturacak ve ismi muhtemelen iPhone 7s olacak.

Kuo’ya göre önümüzdeki yılın iPhone sevkiyatlarının % 50 ila 55’ini oluşturacak olan OLED ekranlı yeni iPhone’un isminin ise iPhone 8 olacağına inanıyor. Analiste göre, 5.1 ve 5.2 inç kullanım alanına sahip olacak olan iPhone 8’de ekranın altına kulaklık ve Touch ID gibi kilit unsurları gizleyen yeni bir çerçeveli bir tasarım kullanılacak. Böylece Apple ikonik akıllı telefonunun 10. yıldönümünü bu şekilde kutlayacak.

Kuo, fiyat indiriminin LCD ekranlı iPhone 7s Plus modelini de kapsayacağını düşünüyor. Fakat bu modelin OLED ekranlı iPhone 8 ile LCD ekranlı 4.7 inç iPhone 7s arasında sıkışacağını düşünüyor. Kuo’ya göre Apple gelecek yıl 90-110 milyon arasında iPhone satacak.

Tedarik zinciri kaynakları, Kuo’ya Foxconn’un yeni OLED iPhone’un birincil üreticisi olacağını gösterdi. Kuo, Pegatron’un 4.7 inçlik LCD modelinin özel tedarikçisi olduğuna inanıyor. 5.5 inçlik “iPhone 7s” üretiminin büyük bir kısmının Wistron tarafından yapılmasını bekleyen Kuo, bu modelin gelecek yılki iPhone sevkiyatının %10-15’ini oluşturacağına inanıyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
Servet

Yahu ne dedim ben, tutturmuşsunuz iphone 8 diye. ne alakası var, adam seriyi neden bozsun, seneye iphone 7S ve 7S Plus kardeşim, Beklenen telefon 2018 eylülünde radikal değişikliklere uğrayacak olan iphone 8

Yorumlar kapalı.