Şimdi yükleniyor

E-Devlet Alt-Üst Soy Ağacı sorgulama sistemi ne zaman açılacak?

e-devlet-alt-ust-soy-agaci-sorgulama-sistemi

E-Devlet Alt-Üst Soy Ağacı sorgulama sistemi ne zaman açılacak?

Son Güncelleme tarihi 11 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

E-devlet Soy Ağacı sorgulama sistemi, E-devlet Soy Ağacı sorgulama sistemi ne zaman açılacak? Bir çok insanın merakla beklediği Soy Ağacı sorgulama sistemi hakkında yeni gelişmeler paylaşıldı.

teknik destek

Geçtiğimiz günlerde E-devlet tarafında hizmete açılan, Alt-Üst Soy sorgulama sistemi büyük ilgi topladı. Milyonlarca insanın Soy Ağacı sorgulamak istemesi sonucunda E-devlet sistemin’de yavaşlamalar söz konusu oldu. Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 1 günde 310 bin vatandaşın soy ağacını öğrenmek istemesinden dolayı E-devlet sistemi geçici olarak bu hizmeti askıya aldı.

Vatandaşların merakla beklediği soy ağacı sorgulana sistemi ne zaman açılacak? sorularına cevap niteliğinde bir açıklama geldi.

GÜNLÜK BELİRLİ BİR KOTA AÇILACAK!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner tarafından yapılan açıklamaya göre E-devlet alt üst soy ağacı sorgulama için günlük belirli bir kota açılacağı şeklinde sözlere yer verdi. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, ayrıca böylesine bir yoğunluk beklemediklerini ifade etti.

BUGÜNLÜK BU KADAR.

Tüm vatandaşların sakin olur diye gece saatlerini beklediğini belirten Güner, askıya alınan uygulamayla ilgili “Toplamda 310 bin sorgulama çıktısı verildi. Böyle bir kapasitenin yürütülmesi imkânsız” dedi. Kapasite tespit çalışmaları yapıldığını kaydeden Güner, “Soy sorgulama için günlük belirli bir kota açacağız. ‘Bugün bu kadar’ diyerek ertesi güne aktaracağız” dedi.

Yapılan açıklamalarda  E-devlet soy ağacı sorgulama siteminin ne zaman açılacağı ve günlük ne kadar kota olacağına yer verilmemiş. Vatandaşların sabırsızlıkla beklediği bu konuya gelecek günlerde yeni açıklamaların geleceğini umuyoruz.

teknik destek

2 yorum

comments user
Fatih

Hayvan gibi şii yaparsak devlet de kapatır tabi. 😀

Yorumlar kapalı.