E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi erişime açıldı

Açıldığı ilk günden bu yana binlerce insanın merakla sorgulamak istediği E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi erişime tekrardan açıldı. 14 Şubat Çarşamba gününün son dakikalarında erişime açılan hizmet ile artık soy bilginizi öğrenebilirsiniz. Açılalı saatler olsa da soy ağacını öğrenmek isteyen kişiler e-devlete akın etti.

teknik destek

E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi erişimi ilk olarak 2 Şubat tarihinde hizmete açılmıştı. Ancak saatler içerisinde soy bilgisine ulaşım sayfası kilitlenmiş ve daha sonrasında yetkililer erişimi kapatmıştı. Ardından resmi ağızlardan bir açıklama geldi ve sistemin aşırı yoğunluktan dolayı çöktüğü ekiplerin hizmet için çalışmaya devam ettikleri bilgisi geldi.

E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası açıldı

Yapılan çalışmalar sonuç verdi ve e-devlet üzerinden E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası açıldı. E-devletten kolay bir şekilde aile fertlerinizi sorgulayabileceksiniz. Nasıl yapacağınızı da anlatalım. E-devlete girdikten sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü altında bulunan Alt-Üst Soy ağacı bilgisi kısmına tıklayın. Daha sonrasında ise hemen altta gördüğünüz yazılar gelecek.

  • Talebiniz daha önce alınmıştır.
  • Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır.
  • Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır.
  • E-posta ve cep telefonunuzu doğrulamak için Bilgilendirme Tercihlerini kullanabilirsiniz.

Mail ya da telefonunuza gelecek bilgiler ile erişimi sağlayabileceksiniz.

müşteri hizmetleri