Şimdi yükleniyor

E-Devlet’e şimdide Rekabet Kurumu Başvuru Hizmeti Eklendi!

222

E-Devlet’e şimdide Rekabet Kurumu Başvuru Hizmeti Eklendi!

Son Güncelleme tarihi 3 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

E-Devlet, şuan bütün ilgileri üzerine çekmiş durumda. Elde ettiği başarıyı kaybetmek istemeyen hizmet kısa süre önce Rekabet Kurumu Başvuru Hizmeti’ni de kullanıcılarına sundu.

teknik destek

İlk zamanlarda soyağacı uygulamasıyla popülerlik kazanan E-Devlet, bu başarıdan hemen sonra miras sorgulama hizmetini kullanıcılarına sundu. Yoğun ilgi gören platform belli bir süre askıya bile alındı. Bunun sebebi ise yoğun ilgi karşısında yapılan çok fazla sorguydu. Şimdi ise E-Devlet, kendi bünyesine Rekabet Kurumu Başvuru Portalı’nı ekledi.

111 E-Devlet'e şimdide Rekabet Kurumu Başvuru Hizmeti Eklendi!

Şuanda çok fazla yoğunluk olduğundan sisteme ulaşamadık.

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sayfasından yaptığı duyuruda, “4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında teşebbüsler ve/veya vatandaşların Kurum’a yapacağı başvurular için kullanılacak hizmetler; Birleşme Devralma Başvurularının Alınması, Menfi tespit / Muafiyet Başvurularının Alınması, Birleşme Devralma Başvurularına 3. Taraflarca İtiraz veya Bilgi Verme Başvurularının Alınması, Soruşturmalarda Tarafların Yazılı Savunmaları İçin Ek Süre Taleplerinin Alınması, Rekabet Kurumuna Yapılan Dosyaya Giriş Başvurularının Alınması, Rekabet Kurumu Nezdinde Sözlü Savunma Toplantısına Katılım Taleplerinin Alınması, Pişmanlık Başvurularının Kabulü, Soruşturmalarda Taraflarca 1., 2. ve 3. Yazılı Savunmaların Gönderilmesi, Her Türlü Dosyada veya Çalışmada Taraflardan veya 3. Taraflardan Bilgi İsteme Cevaplarının Alınması/Kabulü ve İYUK 11 Kapsamında Kurul Kararının Yeniden Değerlendirilmesi Taleplerinin Kabulü şeklindedir.

Başvurular ‘Rekabet Kurumu Başvuru Portalı’ başlığı altından yapılabilmektedir.” denildi.

Sizlerinde Rekabet Kurumu ile ilgili işlemleriniz varsa eğer

Eğer sizin de Rekabet Kurumu ile ilgili başvuru yapmanız gerekiyorsa, buraya tıklayarak E-Devlet Rekabet Kurumu Başvuru Portalı’na ulaşabilirsiniz.

teknik destek