İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Efsaneler Unutulmaz! Steve Jobs 62 Yaşında!

24 Şubat 1955’de doğan Steve Jobs, yaşıyor olsaydı bugün 62. yaşını kutluyor olacaktı. Kanserle uzun süren bir savaştan sonra 5 Ekim 2011’de hayatını kaybeden Apple’ın kurucusu, yalnızca vizyoner ve pazarlama dehası olarak değil aynı zamanda bir dost, baba ve koca olarak da hatırlanıyor.

teknik destek

1976’da Apple’ı, Steve Wozniak ve Ronald Wayne ile birlikte kuran Jobs, Apple’ın en ikonik ürünlerinin üçünü piyasaya sürdü: 1984’te Macintosh’u, 2001’de iPod’u ve 2007’de iPhone’u.

1985’te, o zamanki Apple CEO’su John Sculley ile iktidar mücadelesi veren Jobs, Apple’dan istifa etti. O yıl NeXT’yi kurarak kariyerine devam etti ve donanım işinde büyük ölçüde başarısız iken, Apple 1997 yılında şirketi NeXTSTEP’i, işletim sistemi Mac OS X’in temeli olarak kullanmak için satın aldı.

Jobs, o yılın sonuna doğru yine Apple’un CEO’su haline gelecek ve ölümünden iki ay önce dünyanın en değerli şirketi olacak olan ve 1990’ların sonlarında iflasın eşiğinden dönen Apple’a yol gösterecekti. Mirası, yeni Apple Park kampüsündeki tiyatrosuna isminin verileceğini söyleyen Apple’da yaşıyor.

müşteri hizmetleri