İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğer Eski Bir iPhone’unuz Varsa, Onun Değeri Binlerce Dolar Olabilir!

Eğer şu anda kutusundan çıkartılmamış bir iPhone 2G sahibiyseniz, elinizin altında büyük bir değer yatıyor olabilir. Apple’ın eski, koleksiyonluk haline gelmiş akıllı telefonlarının fiyatları yıllar içinde istikrarlı bir şekilde yükseldi ancak artık bir yerde saçma hale gelmeye başladığını söylemek mümkün.

teknik destek

Birçok Apple ürünü gibi eski modellerin bozulmamış örnekleri, cihazın kendisi çok eski olsa bile koleksiyoncularının verdikleri değerlerle ün kazanıyorlar. iPhone elbetteki bu duruma bir istisna değil. Ancak bu noktada koleksiyoncuların jelatinli, kutusu açılmamış bir Apple aleti için ne kadar istekli olduğu görmek gerekiyor.

Parlak cam kutularda, mühürlü ve kırmızı kurdelelerle sarılmış son kalan orijinal iPhone’lar binlerce dolar karşılığında satışa sunuluyor. “Daha ucuz” örnekler genellikle kutusu açılan telefonlar oluyor ve onları birkaç bin dolara satmakta mümkün. Ancak kutusu açılmamış bir iPhone 2G’ye sahipseniz yaklaşık 8.000 dolardan hatta ve hatta 15.000 dolar veya daha fazlasına satmanız mümkün.

iPhone-2G

Ve hayır, bunlar sadece telefonların listelenen fiyatları değil; bunlar, eBay’in listeleme filtresi kullanılarak ortaya çıkan fiyatlar. Gerçekten insanlar eski iPhone’ları binlerce dolar karşılığında satmak için bekliyorlar.

Tam olarak bir kişinin, hiç açılmamış orijinal bir iPhone’la yapabileceği şey, 15.000 dolar gibi rakamlarda satış yapabilmek. Peki böyle bir ödeme yaptıktan sonra bu iPhone’u alan ne yapar sizce? Tuhaf değil mi? Ama belki de şöminenin üstünde güzel görünüyordur…

Nedeni ne olursa olsun, paraları olan insanlar eski iPhone’lara bayılıyorlar ve binlerce dolar ödemek için çekinmiyorlar.

teknik destek

2 Yorum

  1. anıl anıl 11 Aralık 2016

    5s var şimdilik saklayım bari

Yorumlar kapatıldı.