Şimdi yükleniyor

Ekim Ayının En Güçlü Akıllı Telefonu iPhone 8 Plus Oldu!

iPhone 8

Ekim Ayının En Güçlü Akıllı Telefonu iPhone 8 Plus Oldu!

Popüler test sitesi olan AnTuTu, belirli bir süre zarfında ortalama performanslara dayanan ilk on akıllı telefon puan tablosunu yayınladı. Bu tabloda, Ekim ayının 1. günü ile 31. günü arasında kaydedilen veriler yer alıyor.

iOS işletim sistemi ile başlayarak 2. nesil 12,9 inçlik iPad Pro listenin başında yer alıyor. Haziran ayında piyasaya çıkan ve Apple A10X Fusion çip tarafından desteklenen cihaz toplamda 234,220 puan ile listenin en başında yer almakta. Aynı zamanda 10,5-inç iPad Pro 229,866 puan ile birinciyi yakından takip ediyor. Listenin üçüncü ve dördüncü sırasında sırasıyla, 217,102 ve 210,213 puan alarak iPhone 8 Plus ve iPhone 8 yer alıyor.

teknik destek

AntutuTest Ekim Ayının En Güçlü Akıllı Telefonu iPhone 8 Plus Oldu!

Android için işler çok daha farklı bir boyutta. Listede hiçbir Android işletim sistemli tablet yok ve Android tablet satışları uzun bir süredir gerileme safhasında. İlerleyen zamanlarda da satışların düzelmesi beklenmiyor. Popülerliklerini gün geçtikçe yitiren Android tabletlerin, Android akıllı telefonlara kıyasla ekstra bir özellik sunmaması bunun sebeplerinden olabilir diye düşünüyoruz.

AntutuTest2 Ekim Ayının En Güçlü Akıllı Telefonu iPhone 8 Plus Oldu!

Android’li cihazların skor listesinin başında, 181,288 puanla OnePlus 5 cihazı var. Hemen arkasından 179,454 puan ile Nubia Z17S geliyor. Yeni Huawei Mate 10 da listeye giriyor ve 4. sırada yer alıyor. Huawei Mate 10 listedeki telefonlar arasında Snapdragon çipi tarafından desteklenmeyen tek cihaz olarak biliniyor. Listenin sonunda ise 167,339 puan ile Xperia XZ Premium yer alıyor.

AntutuTestGenel Ekim Ayının En Güçlü Akıllı Telefonu iPhone 8 Plus Oldu!

Hem Android hem de iOS işletim sistemleri için akıllı telefonlar arasında karşılaştırma yaptığımızda ise ilk sırada Apple’ın 2017 modelleri olan A11 Bionic işlemcili iPhone 8 Plus ve iPhone 8 yer alıyor. Akıllı telefonlar sıralamasında da doğal olarak iPhone 8 ve iPhone 8 Plus listede ilk sırayı çekmiş durumdalar ama hemen iPad Pro’nun ardından bunun olduğunu söyleyelim. Şu anda en iyi iOS cihaz konumunda iPad Pro yer alıyor. Ardında ise iPhone 8 ve 8 Plus geliyor.

 

teknik destek