İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elon Musk Trafik Sorununu çözmek için gerekli izinleri aldı

Elon Musk’ın kurduğu şirketlerden birisi olan Boring Company, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington’un altını kazıyabilmek için ön onayı aldı. Elon Musk Trafik Sorununu çözmek için gerekli izinleri aldı.

teknik destek

Hypeloop ile toplu taşıma alanında çığır açan, Tesla ile elektrikli otomobil üretimi yapan ve SpaceX ile uzay seyahatlerinin seyrini değiştiren Elon Musk, şimdi de trafik sorunu için çözüm üretmeye hazırlanıyor. Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Tesla otomobilini Falcon Heavy ile uzaya gönderdi ve bu hareketiyle adından çok fazla söz ettirdi. Şimdi ise tünel projesini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Elon Musk Trafik Sorununu çözmek için Başkenti kazacak

Teknoloji dünyasında en fazla konuşulan isimlerden olan Elon Musk, geçtiğimiz ay bir açıklamasında Los Angelas trafiğinin kendisini çıldırttığını belirtmişti. Aynı zamanda sırf bunun için tünel kazmak amacıyla bir sondaj şirketi kuracağını da Twitter üzerinden duyurmuştu. Musk verdiği bu sözü tutmuş ve yaklaşık olarak 5 ay sonra harekete geçmişti. İlk olarak kendi şirketi olan Tesla’nın arazisinde kazılar yapmaya başlayan Musk, bu yapılan kazıların bir deney olduğunu özellikle belirtmişti.

Elon Musk artık bu hayalini gerçekleştirmeye bir daha yaklaştı. Elon Musk’ın şirketi olan Boring Company, Washington’un altını kazabilmek için gerekli olan ön onayı aldı. Boring Company, Washington ile New York arasına yapmayı planladığı hyperloop tünelleri için de hükümetten alınması gereken ön onayı aldı. Musk’ın yaptığı açıklamaya göre bu tüneller sayesinde iki kent arasındaki uzaklık 29 dakikaya kadar düşecek.

Tünelin yapımına tam olarak ne zaman başlanacağı ve ne zaman bitirileceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

teknik destek