İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elon Musk’ın Tesla Roadster’ı Dünya’ya düşebilir mi?

Elon Musk’ın şirketi SpaceX kısa süre önce uzaya Tesla Roadster adında bir araç göndermişti. 2020 yılında Elon Musk’ın Tesla Roadster’ı Dünya’ya düşebilir mi? Hala daha dünyaya çok yakın bir konumda bulunan Tesla Roadster 6 Şubat’ta gönderilmişti.

teknik destek

Fakat Tesla Roadster önümüzdeki Nisan ayında Mars için harekete geçecek. Bu hareketi ile beraber otomobil asıl amacı için startı verecek. Kızıl Gezegen Mars’ın biraz ötesindeki asteroid kuşağına yakın bir yere gidecek. Tesla araç 2 sene zarfında Dünya ve Mars üzerindeki uçuşunu tamamlamadan önce Güneş sisteminde bir tur atacak. Tün bu maceralar yaşanırken aracın düşme ihtimalinden söz ediliyor. Bazı uzmanlara göre aracın dünyaya düşme ihtimali var.

1 milyon yıl kadar Güneş Sisteminde hareket edecek

Tüm bu maceralara atılan Tesla Roadster’ın Dünya’ya düşme ihtimali de bulunuyor. Fakat bu ihtimal şu an için yalnızca yüzde 6.Otomobil, herhangi bir uzay cismine düşmeden önce 1 milyon yıl kadar Güneş Sistemi yörüngesinde hareket edecek.

Yörünge dinamiği uzmanları Hanno Rein, Daniel Tamayo ve David Vokrouhlicky, otomobilin konumu hakkında yaptıkları çalışmadan bu detayları belirtti.

Üç uzmanın kaleme aldığı ‘Otomobillerin rastgele yürüyüşü ve gezegenlere çarpma ihtimali’ başlıklı araştırma metninde, Starman’in gerçek bir tehdit oluşturmadığına vurgu yapıldı.

müşteri hizmetleri