En Büyük Üçüncü Pazarda Apple Başarısız!

En Büyük Üçüncü Pazarda Apple Başarısız!

En son 2016 senesinde Hindistan’ı ziyaret ettiğinde Tim Cook, firmanın bin sene içinde ülkede olduğunu belirtmişti. Son dönemlerde ülkede düşüş gösteren iPhone satışları Apple’ın Hindistan’da bin yıl Hindistan’da bulunmasından daha çok satışların artması için çok çabalamaları gerektiğini belirtiyordu.

teknik destek <

Hindistan, akıllı telefonlar için dünyanın en büyük pazarlarından olduğu için son derece önemli, fakat Apple burada büyük kayıplarla karşı karşıya.

Bir araştırma şirketine göre 2018’in ilk iki çeyreğinde Apple, Hindistan’a 1 milyondan daha az iPhone sevkiyakı yapabildi. Bu süreçte ülkeye sevkiyatı yapılmış akıllı telefon sayısı ise tam 60 milyon. iPhone satışları pazarın yalnızca %2’sinden azını meydana getiriyor.

En Büyük Üçüncü Pazarda Apple Başarısız!

Apple’ın en büyük rakiplerinden olan Samsung’un ise Hindistan’da satışları oldukça iyi durumda, firma aynı süreçte 17.4 milyon akıllı telefon sevkiyatı yaptı ve Xiaomi ise 19 milyon sevkiyat ile rekor kırdı.

Hindistan direkt fiyata duyarlı bir pazara sahip olduğu için Apple’ın üst düzey fiyat politikası Hintli kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor.

müşteri hizmetleri