Şimdi yükleniyor

En iyi antivirüs uygulaması sizce hangisi

En iyi antivirüs uygulaması sizce hangisi

En iyi antivirüs uygulaması sizce hangisi

Son Güncelleme tarihi 30 Haziran 2019 by Teknoloji Haber

En iyi virüs uygulaması geçmiş yıllara göre belli bir virüs programlarının tekelindeydi. Şimdilerde ise bu ilk çeyrek, orta ve son çeyrekte değişebiliyor. En iyi virüs programı olarak sizin tercihiniz nedir?

teknik destek

En iyi virüs programı olarak Bitdefender, Kaspersky ve Norton gibi antivirüs firmaları tercih edilirdi. Çok başarılı programlar olarak her zaman önemli bir yere sahipler. Ama işlevleri çok iyi olsa da sistemleri ağırlaştırdıkları için çoğu kullanıcı ya güvenlik ayarlarını esnetmek zorunda kalıyordu ya da programı kaldırmak zorunda kalıyorlardı.

Yazımız hem Windows bilgisayar (Windows 10 / Windows 7) için hem de mobil cihazlar için genel bir bilgilendirme içermekte.

Son yapılan virüs programı testlerine göre şekillenen programlardan bazılarına yer vermeye çalıştık. Yazı için yine farklı bilgilerle karşınızda olacağız.

Veriler daha çok işletmeler için önemli olacak. Çoğu firmalar veya şirketler yeteri kadar güvenlik önlemlerine sahip değiller.

İyi bir antivirüs programında iyi bir güvenlik duvarına ihtiyaç var. Bu konuda esnek davranmak demek zor saldırılarda sistemlere kolay erişim yapılmasına davet demektir. Hacklenemeyecek sistem yoktur. Her internet erişimi olan sistem hacklenebilir.

En-iyi-antivirus-programi-2 En iyi antivirüs uygulaması sizce hangisi
En iyi antivirüs uygulaması sizce hangisi

En iyi virüs programı bir tane değil

McAfee Endpoint Security, zamanında çoğu kurumsal şirketlerde ve devlet dairelerinde karşılaşmışsınızdır. Orta ölçekli bir koruma sağlayan bir yapısı vardır. Fazla sistemi yormayan bir yapısı vardır. Bu yazılımın yanında iyi bir server ve yazılımla kolay şekilde ciddi korumalar sağlayabilir. Bu programın önemli bir özelliği var. Zero day denilen bir tehlikeli saldırıyı erkenden tespit ederek ağ için gerekli korumayı sağlar.

Bitdefender Gravityzone Business, kötü yazılmış kodlardan sistemlerinizi koruyacaktır. Kimlik avı dolandırıcılık yöntemleri, fidye tuzakları ve bu da Zero Day’ dan korumakta.

Norton Security, hem bilgisayarı hem cep telefonu koruma aldına alabiliyor. Standart sürümü ile çok iddialı olan bu yazılımın üst düzey iki sürümü var. Premium v Deluxe. Android telefonda çok iddialı olduğu belirtiliyor.

Fidye virüsü denilen yani bulaştığı cihazı kilitleyen ve içerisindeki verileri şifreleyen bir virüs türü olan zararlı kodlardan cihazınızı korur.

Avast Business, bu virüs programını daha çok ücretsiz olarak tanımaktayız. Çoğu ev kullanıcısında bu antivirüs programı var. Bu programın birde işletmeler için olan sürümü var. Bu sürümle ideal olarak şirket sistemlerini güvende tutabilirsiniz.

Güçlü web kalkanının yanında birde davranış kalkanı bulunmakta. Mail olarak’ ta önemli koruma yapısına sahip. Sürüme ilave olarak Pro Plus’ da tercih edilebilir. Gelelim En iyi antivirüs uygulaması başlığına…

Telefon virüs uygulaması tercihi

  • Kaspersky Mobile
  • Bitdefender
  • Eset Mobile Security
  • Avast Mobile Security
  • Dr. Web Light

En iyi antivirüs uygulaması olarak sizin tercihiniz hangisi olurdu? Eklemek istediklerinizi yazısında yer alan yorum kısmından iletiniz.

teknik destek