Şimdi yükleniyor

En Problemli iPhone Modelleri

En Problemli iPhone Modelleri

En Problemli iPhone Modelleri

Son Güncelleme tarihi 13 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

Biancco adlı güvenlik firmasının paylaştığı raporda, en problemli iPhone modellerini görebiliyoruz. Arıza çıkma oranı en fazla olan iPhone modelleri böylece gün yüzüne çıktı.

teknik destek

Firma tarafından paylaşılan raporda, arıza ihtimali en yüksek iPhone modellerinden, Huawei gibi üreticilerinin modellerine kadar akıllı telefonların arıza oranları gösteriliyor.

Paylaşılan bilgilerde, Apple’ın en fazla arıza çıkaran telefonu %22’lik oranla iPhone 6 olmuş. Sektöre girişinin üzerinden 4 yıl geçen iPhone 6’nın hala popüler olduğunu, yüksek arıza oranıyla da anlayabiliyoruz. Apple’ın iPhone 6s modeliyle bu oranı %16 seviyesine indirdiğini ve sonra gelen modellerde arıza oranı %3 seviyelerine kadar düşürüldüğünü görebiliyoruz. Aşağıdaki tablodan cihazların arıza oranlarını görebilirsiniz.

A545AC8D-6891-4D02-AABA-9F7F0C016A80 En Problemli iPhone ModelleriRaporun detaylarına inince iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için Bluetooth’un en büyük problemlerden birini olduğunu görebiliyoruz. Wi-Fi, kulaklık ve mobil veri arızaları Bluetooth’u takip ediyor.

Apple tarafından üretilen akıllı telefonların maksimum arıza oranı %22 iken, firmanın önemli rakiplerinden Samsung’un maksimum arıza oranı %27,4 olarak belirtilmiş. Samsung’un Android işletim sistemli cihaz üreticileri arasında arıza konusunda zirveye yakın oldupunu da belirtelim.

teknik destek