En Problemli iPhone Modelleri

3
En Problemli iPhone Modelleri

Biancco adlı güvenlik firmasının paylaştığı raporda, en problemli iPhone modellerini görebiliyoruz. Arıza çıkma oranı en fazla olan iPhone modelleri böylece gün yüzüne çıktı.

teknoloji hattı
teknoloji hattı

Firma tarafından paylaşılan raporda, arıza ihtimali en yüksek iPhone modellerinden, Huawei gibi üreticilerinin modellerine kadar akıllı telefonların arıza oranları gösteriliyor.

Paylaşılan bilgilerde, Apple’ın en fazla arıza çıkaran telefonu %22’lik oranla iPhone 6 olmuş. Sektöre girişinin üzerinden 4 yıl geçen iPhone 6’nın hala popüler olduğunu, yüksek arıza oranıyla da anlayabiliyoruz. Apple’ın iPhone 6s modeliyle bu oranı %16 seviyesine indirdiğini ve sonra gelen modellerde arıza oranı %3 seviyelerine kadar düşürüldüğünü görebiliyoruz. Aşağıdaki tablodan cihazların arıza oranlarını görebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  iPhone SE 2 yeni konsept videosu

A545AC8D-6891-4D02-AABA-9F7F0C016A80Raporun detaylarına inince iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için Bluetooth’un en büyük problemlerden birini olduğunu görebiliyoruz. Wi-Fi, kulaklık ve mobil veri arızaları Bluetooth’u takip ediyor.

Apple tarafından üretilen akıllı telefonların maksimum arıza oranı %22 iken, firmanın önemli rakiplerinden Samsung’un maksimum arıza oranı %27,4 olarak belirtilmiş. Samsung’un Android işletim sistemli cihaz üreticileri arasında arıza konusunda zirveye yakın oldupunu da belirtelim.

teknoloji hattı

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.