Şimdi yükleniyor

En Ucuz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hangi Ülkelerde Satılıyor! [Tam Sıralı Liste]

En Ucuz iPhone 8 Satın Al

En Ucuz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hangi Ülkelerde Satılıyor! [Tam Sıralı Liste]

Son Güncelleme tarihi 24 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, 22 Eylül itibariyle iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı piyasaya sürdü. Her ne kadar ülkemizde henüz satış fiyatı ve satış tarihi resmi olarak açıklanmamış olsada, aşağı yukarı Apple’ın Türkiye’de iPhone 8 ve 8 Plus için uygulayacağı satış fiyatı tahmin edilebilir. Hatta şu şekilde bir yaklaşım gösterebilirsiniz;

teknik destek

iPhone 8 Plus için: şu anda en ucuz iPhone 7 Plus’ın Türkiye fiyatı 3.999 TL. En ucuz iPhone 8 Plus’ın Türkiye fiyatının 4.400 TL’den fazla olacağı kesin.

iPhone 8 için: şu anda en ucuz iPhone 7’nin Türkiye fiyatı 3.299 TL. En ucuz iPhone 8’in Türkiye fiyatının 3.600 TL’den fazla olacağı kesin.

Kur farkı ve vergiler yüzünden yüksek fiyat etiketi ile Türkiye’ye giriş yapacak olan iPhone 8 ve 8 Plus’ı yine kur farkına rağmen oldukça uygun fiyatlar ile pek çok ülkeden satın almak mümkün.

Yurtdışından iPhone almanın bazı dezavantajları, zorlukları da yok değil elbetteki. Birincisi yüksek fiyatlı uçak biletleri, ikincisi ise alacağınız iPhone’un garantisinin Türkiye’de geçerli olmayacağı veya sınırlı garantili (1 yıl) olacağı. Garantiyi dert etmeyen ve uçak biletinden doğacak olan farkı da o ülkeyi görecek olmanıza bağlayacaksanız sizin için yurtdışından iPhone almak oldukça mantıklı olacaktır. Bunu Orkun Işıtmak daha önce yapmış ve Amerika’ya giderek iPhone 7 satın almıştı.

Şu anda iPhone 8 ve 8 Plus’ın özel vergilendirmeler nedeniyle en uygun fiyatlı olduğu ülke ABD. Uçak bileti elbetteki diğer ülkelere göre daha yüksek ancak hava yollarının kimi zaman özel indirim yaptığı bir zamanı yakalayabilirseniz, iPhone 8’i oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Yeni iPhone’unuz ile Türkiye’ye döndüğünüzde IMEI kaydını yaptıracaksınız ve bunun için 150 TL ödeyeceksiniz. Bunun dışında herhangi bir ek vergi veya ödeme yapmanız gerekmeyecek.

Ülke ülke en düşük fiyattan en yüksek fiyata göre sıralı olan liste aşağıdaki gibi.

iPhone 8 Plus (64GB ve 256GB)

En-Ucuz-iPhone-8-Plus En Ucuz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hangi Ülkelerde Satılıyor! [Tam Sıralı Liste]

iPhone 8 (64GB ve 256GB)

En-Ucuz-iPhone-8 En Ucuz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hangi Ülkelerde Satılıyor! [Tam Sıralı Liste]

Bu fiyatlara ülkelerin uyguladığı kısmi vergiler dahil değildir. Çünkü “Tax Free” olarak adlandırılan ve turistlerin satın aldıkları mallar için vergi iadesi alabilme hakları vardır. Elbetteki bundan faydalanabilmek için Tax Free faturası talep etmek gerekiyor. Bunun araştırmasını gideceğiniz ülkeye göre kendiniz yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca, mesela ABD’ye bir gezi için, iş için gidiyorsanız ve herhangi bir mağazaya uğrayarak cihazı satın almanız mümkün değilse Apple Online Store (US) üzerinden satın alabilir, ödemesini online olarak yapabilir ve cihazınızın kalacağınız adrese gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

teknik destek