Loading Now

En Yeni iPhone 8 Konsepti, İddia Edilen “İşlev Alanı” Özelliği için Öngörünüm Sunuyor

iPhone 8 Fonksiyo Düğmesi

En Yeni iPhone 8 Konsepti, İddia Edilen “İşlev Alanı” Özelliği için Öngörünüm Sunuyor

Son Güncelleme tarihi 4 May 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’in resmi olarak tanıtılmasına birkaç ay kalmışken, raporlar ve sızıntılar peşi sıra gelmeye devam ediyor. Şimdi, iDropNews en yeni konsept tasarım setini paylaştı. Bu seferki konseptte, daha önceki konsepte göre bahsi geçen “işlev alanı” için tam bir öngörünüm sunuluyor.

teknik destek

İlk olarak, oldukça güvenilir bir Apple analisti tarafından dillendirilen iPhone 8’in “İşlev Alanı”, cihazın sahip olduğu çerçevesiz tasarımı sayesinde bunun mümkün olduğunu ortaya koyuyor. iPhone 8’in ekran boyutunun 5.8 inç civarında olması beklenirken, “İşlev Alanı” sebebiyle kullanılabilir ekran alanının 5.15 inç civarında olması öngörülüyor.

İşlev alanının, MacBook Pro’daki Touch Bar benzeri özellikler sunması bekleniyor. Örneğin, işlev alanı sayesinde ortam denetimleri, gelen çağrı sırasında aramalarda kabul etme / meşgule atma düğmeleri, Safari’deyken paylaşma ve daha fazlası gibi seçenekleri kolayca sunulabilir. Aynı zamanda, Fotoğraflar uygulamasındaki düzenleme araçları kısayollarıda işlev alanına taşınabilir.

Bugün ortaya çıkan bu konseptte, işlev alanının nasıl görüneceği tasvir ediliyor. Ayrıca, bir diğer olasılık ise Touch ID’nin ekranda, bu alanın üzerine entegre edilmesi yönünde. Ancak bu noktada, Apple’ın bu sene için Touch ID’yi ekrana entegre edip etmeyeceği belirsiz durumda. Bununla birlikte, işlev alanı Apple’ın en yeni iPhone modeli üzerine en potansiyel hedeflerinden birisidir ve bu konseptlerle bunun nasıl olabileceğinin görmek oldukça iyi oldu denilebilir.

teknik destek