İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Yeni macOS 10.12.2 Beta Güncellemesi Yeni MacBook Pro için Pek Çok Sorunu Çözüyor

macOS Sierra 10.12.2’nin en son beta sürümü ile Apple, Yeni MacBook Pro’ların Thunderbolt 3 portundan birine bağlı harici sabit diske Time Machine yedekleme yaparken çökmesine neden olan hatayı düzeltmiş durumda.

teknik destek

Apple’ın Yazılım Mühendisliği SVP’si Craig Federighi, bir MacRumors forum üyesine verdiği e-posta cevabında, yeni MacBook Pro’lardaki Time Machine yedeklemelerinin çökmesine neden olan hataların gerçekten de macOS Sierra’nın en son yayınlanan beta sürümünde düzeltildiğini doğruladı.

Yeni MacBook Pro kullanıcıları, dosyaları iki harici sürücü arasında aktarma sırasında dizüstü bilgisayarlarının kilitlendiğini bildirdiler. En son macOS Sierra beta sürümünü kullanmaya başlayan kullanıcılar, Time Machine yedeklerini yaparken veya iki harici sürücü arasında dosya aktarırken herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtiyorlar.

Apple’ın en yeni MacBook Pro’sundan birine sahipseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız macOS Sierra’nın en yeni genel beta sürümünü yüklemelisiniz. Alternatif olarak, önümüzdeki hafta yayınlanacak macOS’un nihai sürümünü bekleyebilirsiniz. macOS 10.12.2’nin son sürümünün, birçok MacBook Pro sahibinin bildirdiği tüm grafiksel sorunlarını da gidermesi bekleniyor. Güncelleme, Touch Bar’lı 2016 MacBook Pro’nun sahiplerinin şikayetçi olduğu zayıf pil ömrü sorunlarının çözümüne yardımcı olacak.

teknik destek