Eş kurucu Norman Winarsky, Sesli Asistan Siri’nin Neden Geride Kaldığını Açıkladı

Eş kurucu Norman Winarsky, Sesli Asistan Siri’nin Neden Geride Kaldığını Açıkladı1

Tüm dünyada ilk sesli asistanlardan biri olan ve popülerliği koruyan Siri hakkında çok ilginç bir açıklama geldi. Sanal asistanın eş kurucusu olan Norman Winarsky, asistanın Alexa ve Google Assistant’ın gerisinde kalmasının tek sebebi var oda Apple firması dedi.

teknik destek <

Siri neden geri kalıyor?

14 Ekim 2011’de Apple’ın iPhone 4S modeliyle beraber Siri‘yi tanıtmasından tam 7 yıl geçti. Bu zamandan sonra en büyük üçüncü sanal asistan olması henüz daha tartışılmakta. Tabii ki tartışmayı sollandıran eş kurucu Norman Winarsky son sözünü söyledi.

Winarsky’e göre Apple, asistanın çok fazla şey yapması ve çok fazla kişi olması için çabalıyor. Bu yüzden her şeyi yarım yamalak kalıyor. Bu bakımdan asistan geride kalıyor.

Eş kurucu Norman Winarsky, Sesli Asistan Siri’nin Neden Geride Kaldığını Açıkladı

Winarsky ayrıca açıklamasında, Apple’ın 2010 yılı içerisinde şirketi satın almasıyla beraber bir yol çizdiğini ve bu yola göre sanal asistanın eğlence ve gezi amaçlı kullanılması gerektiğini söyledi. Buna örnek verecek olursak eğer, Siri uçuşunuz iptal bile olsa sizin haberiniz yokken öğrenecek ve size aynı lokasyona farklı şekilde nasıl gidebileceğinizi belirtecek.

Ancak Apple’ın bir yolu birden fazla yola dönüşünce sanal asistan şuanda kullanıcıların her alanda yardımına koşuyor. En çok kullanılan özelliklerden biri ise zamanlayıcılar ve alarm kurulması hava durumu gibi bazı özellikler oluyor.

Winarsky, son olarak Apple’ın boşa kürek çektiğini söyleyerek sözlerine nokta koydu.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.