Eski Apple Çalışanı: Steve Jobs Öldükten Sonra Apple Değişti!

35515265201_f2c7484e1f_b

The Wall Street Journal’ın yakın tarihli bir haberinde, Apple ile Samsung arasında yaşanan akıllı telefon tasarım savaşına bir göz atılıyor ve Samsung’un Galaxy S8 tasarımıyla ön plana çıkmaya başladığı haberde yer alıyor.

teknik destek

Apple’ın tasarım grubunun eski lideri Hugh Dubberly, Apple ve Samsung kıyaslamasında Samsung’un, akıllı telefon tasarımında “daha iyi” olmasına rağmen Apple’ın önünde yer almadığını ve Apple’ın bu duruma düşmesinin temel nedeninin efsanevi CEO Steve Jobs’ın ölümünden sonra ortaya çıktığını düşünüyor.

Son birkaç yıldır, akıllı telefon üreticileri cihazlarının tasarımı noktasında kullanıcılarına büyük farklılıklar sunuyorlar ve analistlere göre tüketiciler herhangi bir akıllı telefonu alıp almayacaklarını belirlemede doğrudan cihazın tasarımına bakıyorlar.

Bu noktada Apple’ın, bir süredir akıllı telefonlarında benzer tasarımla yoluna devam ediyor olması tartışma konusu ancak yine de bu durum iPhone’un popülaritesini etkilemedi. Özellikle Samsung, Galaxy S8 ile kendini buldu ve Samsung, Apple’ın iPhone 7’sini pil ömrü ve tasarımı gibi kategorilerde yakalamasına rağmen bu durum cihazın satışı için yeterli olmadı. Çünkü Apple’ın elinde bunu engelleyen büyük bir silah var; iPhone 8 ve Apple genel olarak yeni cihazlarında tasarımdan öte özelliklere yoğunlaşıyor.

Analistlere göre, iPhone 8’in ekranına entegre olması beklenen bir parmak izi sensörü bu yılın potansiyel oyun değiştiricisi olacak.

Apple ve Samsung’un akıllı telefon tasarım savaşı, Apple’ın Samsung’u dava etmesi, Samsung’un iPhone ve iPad tasarımını kopyalanması ve patent ihlali yapılması ile ilgili suçlamalarla 2011’de ısınmaya başladı ve yıllardır bu dava devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında, ABD Yüksek Mahkemesi, Apple’ın bir alt mahkeme kararı ile elde ettiği 399 milyon dolar zarar tazmini için verilen bir kararı iptal etti ve dava şimdi ABD Temyiz Mahkemesi’ne geri dönecek ve ortalık daha da ısınacak gibi duruyor.

müşteri hizmetleri