Şimdi yükleniyor

Eski iPhone’lara Aktivasyon Problemi!

Eski iPhone’lara Aktivasyon Problemi!

Eski iPhone’lara Aktivasyon Problemi!

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Amerikalı Verizon, firma ağının 5G teknolojisine geçmesine yardımcı olabilmek için VoLTE teknolojisi bulunmayan telefonların aktifleştirme sistemini keseceklerini duyurdu.

teknik destek

Verizon’un yaptığı açıklama, iPhone 4s ve daha önce çıkış yapan modelleri kapsam alına alıyor. Operatörün aldığı bu karar bahsi geçen cihazların aktif hale getirilemeyeceği anlamını taşıyor. Verizon, 3GNET CDMA şebekesinin 2019 yılının sonuna kadar faaliyette kalacağını söylüyor. Bu tarihten sonra 3G şebekesi kapanacak.

590BC335-825F-4F49-BC50-74F7A1A9E5AC Eski iPhone’lara Aktivasyon Problemi!

iPhone 5c, 5s ve iPhone 5 modelleri LTE desteği veriyor ancak VoLTE desteği ilk defa iPhone 6 ile karşkımıza çıkmıştı. Verizon’un açıklamasının ardından iPhone 4s ve eski modeller kullanılamayacak. Elbette bu durum yalnızca operatör olarak Verizon’u tercih edenler için geçerli.

Türkiye’de de gittikçe kapsamı genişleyen 4.5G sonrasında 5G’ye geçiş yapılmasının ardından benzer bir uygulama görebiliriz. Ülkemizde işlem yapan operatörlerin bu gibi bir hamle yapmaları için engeller bulunabilir ancak LTE desteği bulunan cihazların çoğalmasıyla, kullanıcıları bu yönde teşvik edebilmek için 3GNET desteği kesilebilir.

teknik destek