İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eşsiz Bir iOS 11 Özelliği Ortaya Çıktı!

iOS 11’le ilgili son dakika sızıntıları gelmeye devam ediyor ve bu sefer ki sızıntının kaynağın doğrudan Apple olduğunu belirtelim. Bugün, iOS 11 ile gelecek olan Files / Dosyalar uygulaması sızdırılmıştı ve böylece iOS’a resmi olarak bir dosya yöneticisi gelmiş oluyor demiştik. Şimdi de yeni bir iOS 11 özelliği ortaya çıktı ve bu özellik kesinlikle büyük ses getirecek cinsten.

teknik destek

Özelliğin adı “Drag and Drop” yani “Sürükle ve Bırak” ve iOS 11 ile iPad’e gelecek. Beta güncellemeleri için kullanılabilir olan Geribildirim uygulaması üzerinden paylaşılan ekran görüntüsünden özellik net bir şekilde görülüyor. Geribildirim uygulamasında “Split View/Drag and Drop” olarak bir seçenek yer alıyor. Bu seçenek ile Split View ve Drag and Drop ilgili sorunları veya problemleri Apple’a iletebiliyorsunuz. Açıkçası böylesi önemli bir özelliğin iOS 11’in tanıtılacağı WWDC 2017’den saatler önce gelmiş olması biraz ilginç duruyor.

Drag and Drop özelliği muhtemelen Split View’in bir parçası olarak karşımıza çıkacak. Yani iPad’te yan yana iki iOS uygulamasını kullanırken bir uygulamadan diğer uygulamaya içerik aktarmak, kopyalamak, kesmek ve yapıştırmak gibi işlemleri kolayca gerçekleştirmek mümkün olacak.

Dosya yöneticisi Files uygulamasından sonra şimdi de Sürükle ve Bırak özelliğinin görünmesi bu akşam ki WWDC etkinliğinin oldukça dolu dolu geçeceğinin ve en önemlisi iOS 11’in oldukça kullanışlı özelliklerle öne çıkacağının bir göstergesi.

TSİ 20:00’da başlayacak olan WWDC 2017 etkinliğinden gelişmeleri, Türkiye’den öncelikli olarak takip etmek için gözünüzü AppleFoni’den ayırmayın.

müşteri hizmetleri