İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eşsiz iPhone 7 Konsepti: Sanal Ana Ekran Tuşu, 6.2 mm Kalınlık, Çift Hoparlör ve Daha Fazlası

Apple’ın bu yıl sonbaharda tanıtacağı iPhone 7 için beklentiler oldukça yüksek. Özellikle yeni nesil iPhone‘un akıllı telefonlar adına pek çok şeyi değiştireceği öngörülüyor. Bunlardan en önemlisi 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması ve kulaklık girişinin şarj girişi ile birleştirilmesi olarak gösteriliyor.

teknik destek

Tasarımcı Miroslav Majdak en güncel iPhone 7 söylentilerini baz alarak eşsiz bir konsept tasarım ortaya çıkartmış.

Konsept tasarımında iPhone 7’nin arka anten çizgilerinin hemen hemen kaldırılmış olması, sanal ana ekran tuşu, sadece 6.2 mm kalınlık, çift hoparlör dikkat çekiyor. Ana ekran tuşunun kaldırılması ve sanallaştırılması ile eşsiz bir Touch ID ve ana ekran tuşu kullanım deneyimi de gelmiş diyebiliriz.

Konsept tasarımı için Touch ID animasyonu;

Ses kısma-arttırma tuşu üzerinden Force Touch teknolojisinin kullanılmış olması da dikkat çekiyor.

A10 çip ve A10 çipe yerleşik M10 hareket yardımcısı işlemci, Apple SIM ve Apple Watch’la tanıştığımız Taptic Engine donanımının da konsept iPhone 7’de yer alıyor olması dikkat çekiyor.

A10-ve-M10-Apple

Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması ile birlikte kablosuz kulaklıkları tanıtacağı iddia edilirken, tasarımcının bunu dikkate alarak AirPods kulaklıklar için de bir konsept tasarım hazırlamış olması oldukça şık bir görüntü ortaya koymuş. Yeni kablosuz AirPods olaraka dlandırılan kulaklık Bluetooth 4.2 teknolojisini kullanıyor ve 10 dakikada şarj edilebiliyor ve 10 dakikalık şarj ile 2 saat kullanılabiliyor.

El jestlerine de duyarlı AirPods kablosuz kulaklık kesinlikle dikkat çekici bir yapıya sahip.

Ekran Resmi 2016-03-30 01.48.49

Ekran Resmi 2016-03-30 01.48.55

Elbette ki tüm bunların tasarımcının hayal dünyasına ve ortada dolaşan iPhone 7 söylentilerinin ele alınmış birer yansıması olarak görülmelidir.

müşteri hizmetleri