Microsoft’un Popüler Klavye Uygulaması Word Flow iOS için Kullanılabilir

5619

Microsoft firması tarafından iOS (iPhone, iPad ve iPod touch) için yeni ve güzel bir uygulama yayınlandı. Microsoft’un Word Flow klavyesi artık iOS için kullanılabilir durumda. Apple’ın 3. parti klavyelere izin vermesinden sonra App Store’da bulunan klavye uygulamalarının geneli tema desteği ile ön plana çıkmıştı. Word Flow, klavyeyi tema ile kişiselleştirme olanağı sunuyor. Microsoft tarafından yayınlanan bu uygulama klavyenin temasını ve yazma stilinin değişebilmesi sayesinde telefonun klavyesini daha da özelleştirilebilir kılıyor.

müşteri hizmetleri

Microsoft, bu uygulaması ile yazma alışkanlığınızı değiştirmeyi hedefliyor. Word Flow uygulamasını incelediğimizde tema değişimi haricinde size tek el ile hızlı bir şekilde yazma olanağı sağlıyor. Switftkey kullanıcılarının alışkın olduğu parmağı sürükleyerek yazma özelliğini iPhone 6/6S Plus modellerinde ise tek el ile kullanma olanağı sağlıyor. Bu olanağı Microsoft, klavyeyi sağ veya sol tarafa doğru yaslayıp tek el ile kolayca yazma imkanı sağlıyor.

Ancak henüz Türkiye App Store mağazasında yer almayan Microsoft Word Flow uygulamasını, mağaza değiştirerek indirebilirsiniz.

Microsoft iOS’a Word Flow Klavyesini Getiriyor

Word-Flow-Klavye

Microsoft‘un, şirket içi yapılan e-posta alışverişleri sonucu iOS için klavye geliştirdiği ortaya çıktı. Mevcut Windows Phone‘larda kullanılan Word Flow klavyesi gelişmiş özellikleri ile birlikte iOS’a gelmiş olacak. Microsoft’un bu hamlesi Windows Phone fanlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü Microsoft klavyesi oldukça gelişmiş özelliklere sahip ve sadece WP üzerinde kullanılabilirken artık başta iOS olmak üzere pek çok akıllı telefon … Devamını oku…