Şimdi yükleniyor

Face ID Kafa Karıştırıcı Bir Sorunu ile Gündemde!

Face ID Doğrulama

Face ID Kafa Karıştırıcı Bir Sorunu ile Gündemde!

Son Güncelleme tarihi 25 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone X, güvenlik söz konusu olduğunda hiçbir Android tabanlı akıllı telefonda yer almayan ve Face ID olarak adlandırılan gelişmiş bir yüz tanıma sistemine sahip. Bu yüzden, Apple Pay ödemeleri ve App Store’dan satım alımları için Face ID kullanılabiliyor.

Büyük bir kolaylık sunan Face ID’nin mükemmel olduğunu hep dile getiriliyor ancak bu, onun sorunsuz olmadığı veya olamayacağı anlamına gelmiyor. Son zamanlarda bazı iPhone X kullanıcısı Face ID’nin App Store’da beklendiği gibi çalışmadığını dile getirmeye başladılar.

Kullanıcılar, Face ID’nin App Store’dan uygulama indirirken veya satın alım yaparken kimi zaman çalışmadığını, özellikle de aile üyeleri veya çocukları için herhangi bir içerik için ödeme yapmak istediklerinde parolalarını manuel olarak girmek zorunda kaldıklarını dile getiriyorlar. Apple’ın resmi destek forumuna bakarak sorundan etkilenen kullanıcı sayısının 11 Kasım’dan bu yana arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Apple, Face ID için böyle bir sorunun varlığını henüz doğrulamamış değil. Kimi kullanıcıya göre bu, bir Face ID özelliği. Aile üyelerinin, özellikle de çocukların ebeveynlerinden habersiz App Store üzerinden herhangi bir satın alım yapmasını engellemek için Face ID devre dışı kalıyor ve kullanıcı parola girilmeye zorlanıyor.

teknik destek