Şimdi yükleniyor

Facebook bir sorun oluştu hikayeler yüklenemedi hatası

Facebook hikayeler yüklenemedi hatası

Facebook bir sorun oluştu hikayeler yüklenemedi hatası

Son Güncelleme tarihi 7 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Facebook bir sorun oluştu hikayeler yüklenemedi tekrar dene hatasını alanların çoğu sanırız Pazartesi yaşanan problemden dolayı etkilendi. Lakin dönem dönem karşılaşılan benzeri aksaklıklar aynı nedenden çıkabiliyor.

teknik destek

Geçenlerde çıkan sorunda şirketin tüm uygulamalarında durum aynıydı. Beyaz ekranda kalıyor ve paylaşımlar görünmüyordu. Biraz zorladığınızda başlıkta yer alan uyarı karşımıza çıkıyordu. Az buz değil baya bir saat hizmet verilemedi. Saldırı denildi, şirket yasal olmayan şeylere bulaştı dendi ve dahası konuşuldu. Resmi tarafta ise arızayla ilgilenildiği mesajı verilmişti.

Üzgünüz bir sorun oluştu, Facebook uygulamasında yaşanan bağlantı sorunlarında ortaya çıkan büyük arızalardan biridir. Normalde üzgünüz olmadan karşılaşılıyordu ama yer yer böyle bir kelimenin de yer aldığı zamanlar oluyor.

Facebook hikayeler yüklenemedi hatası

Hikayeler yüklenemedi, Facebook ağında çoğunlukla geçici anlık durumlarda ortaya çıkan bir bilgilendirme metnidir. Lakin yukarıda bahsettiğimiz günde bu metinle karşılaştık. Farklı günlerde çok seyrek olarak görülür ve bir anda yok olurdu.

Hikayeler yüklenmiyor sorunu çıkanlarda ağ tarafında ne gibi aksaklıklar yaşanıyor bunun araştırılmasından sonra çözüm kısmında işlemlere geçilebilir. Netleşmeden boşa kürek sallamaya dönebilir.

Kullanımlarda bazen kişilerin yapmış oldukları bir şeylerden dolayı çıkan herhangi bir uyarı bildirimiyle de karşılaşılabiliyor. İçeriğimizde bunların ayrı ayrı çözümlerinden bahsedeceğiz.

İlk kontrollere dikkat ediniz. Şöyle ki;

  • O an yaşananın ne olduğunu bilmeden yapacağınız şeyler sizi daha fazla sıkıntıya sokabilir.
  • İnternet tarafında yapılacak ayrı ayrı denemeler olacak. Örnek farklı uygulamalardan ve sitelerden deneme yapılması. Başka bir ağa bağlanılması gibi.
  • Tarayıcı ve cihaz değiştirerek denemeniz de yararlı olacaktır.

Bir sorun oluştu nasıl çözülecek?

Çıkma nedenlerine göre yol alınacaktır. Sizden kaynaklı olma olasılığı da değerlendirilmesi gereken önemli kontrollerden biri olacak.

  • Bağlantınızın değiştirilerek denenmesinden sonra birde instagram tarafında oluşan bir aksaklık var mı diye kontrol etmenizi öneririz. Malum aynı şirketin bir hizmeti.
  • Oturumunuzu tarayıcıyla açarken bir sıkıntı çıkmıyorsa, eklenmemiş oturum yöntemlerinden birini daha kullanınız. Profil alanında eksikliklerin doldurulmasını da öneriyoruz.
  • Başka bir telefondan erişim yapılabiliyorsa, Uygulamaların alanına girip Facebook yazısına dokunun ve içerisindekileri çalıştırınız. Hepsini aynı anda yapmayınız. Her birinden sonra deneyip diğerine geçiniz.
  • DNS sorunlarında farklı adreslerle manuel kullanarak deneyiniz. Ülkede yaşanan aksaklıklarda VPN yönteminin tercih edilebileceğini belirtelim.
  • Şifrenizin değiştirilerek denenmesi gerekiyor. İlgili alana ulaşamazsanız o zaman unutmuş gibi işlemi uygulayınız.
  • Hesabınızda erişim olmuyormuş gibi talep gönderimi yapılabilir.
Facebook-bir-sorun-olustu-1 Facebook bir sorun oluştu hikayeler yüklenemedi hatası
Facebook bir sorun oluştu hatası
Facebook-bir-sorun-olustu-2 Facebook bir sorun oluştu hikayeler yüklenemedi hatası
Facebook hikayeler yüklenemedi hatası

Kullanıcılarla alakalı olası problemler

Kişilerin yoğun olarak sürekli kullandıkları herhangi bir şeyin bir sonucu olabiliyor. Örnek sürekli art arda birilerini takip etmek gibi. Bunda ne var diyenler oluyordur. Lakin sistemin şüpheli olarak algılaması mümkün.

Diğer türlü yol açılan bir durumda önem arz ediyor. Hesap sahiplerinin sürekli bilgilerini veya şifrelerini değiştirmelerinde bazen güvenlik devreye girebiliyor. Siz olduğunuzu doğrulamak adına kimliğiniz istenilebiliyor. Hele üst üste yanlış şifre denemelerinden sonra belli bir zamana kadar kısıtlama uygulanabiliyor.

Genelim birde ceza alınacak davranışlarda bulunulmasına. Kişiye bir bildirim gönderilmediği zamanlar oluyor. Bunun yerine kullanım tarafında bazı özelliklerin kısıtlandığı görülüyor. Test adına baştan sona ne çalışıp çalışılmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Profile ulaşılabiliyorsa bir şeyi değiştirebiliyor musunuz diye deneyiniz.

Uygulamalarda çıkan olası nedenler

Çoğunlukla yüklü olan yazılım ve uygulamaların uyumsuzluk çıkarma olasılıkları her dönem karşınıza çıkabiliyor. Özellikle eski cihazlarda daha sık yaşanır. Birde dandik dediğimiz ürünlerde. Aklımıza gelen bazı olasılıklardan söz edeceğiz.

Zaman zaman yapılan güncellemelerin hemen peşine aksaklıklar çıktığı oluyor. Biz eskiden uygulamanın önceki sürümüne dönerek kendimizce bir yol buluyorduk. Sonra geliştirici yeni versiyon çıkardığından güncelleyerek sorunsuz kullanıma devam ederdik. Olur da yazılımın desteği sonlanırsa bu seferde eskilerden bir çoğu ile deneme yaparak alternatiflere bakardık.

Kullanılan uygulamaların önbelleklerinin temizlenmesinden sonra birde güncellemelerin kaldırılması adlı bir seçenek vardı. Biz bununda denenmesiyle geçici çözüm olduğuna defalarca şahit olmuşuzdur. Unutmadan Google Hizmetlerinde de yaşanan sorunlar oluyordu. Bu uygulamada da yine güncellemelerini kaldırırdık ve netice alamadığımızda onunda başka sürümlerini denerdik.

Facebook üzgünüz bir hata oluştu ve hikayeler yüklenemediğinde başkalarında çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesi gerektiğini tekrarlayalım.

teknik destek