İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook, daha fazla iş sohbet özelliğine sahip Messenger’ı güncelledi

Sosyal ağ devi Facebook, Messenger’ın 2.3 sürümüyle işletme ve müşteriler arası çok daha sıkı bir etkileşimin mümkün olacağını belirtti.

teknik destek

Facebook açıklamalarıyla, Messenger uygulamasının daha fazla sohbet odaklı bir güncelleme yolunda gittiğini söyledi. Messenger 2.3 sürümüyle müşteri hizmetleri için gelişmiş özelleştirmenin yapıldığını ve işletmeler ile müşteriler arasında daha sıkı bir etkileşimin olacağını söyledi.

Facebook geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde Messenger’a getirdiği güncelleme ile, işletmelerin Messenger’ı kendi sitelerine entegre etmesini sağlayan bir müşteri sohbet eklentisi sunmuştu. O günlerde Facebook eklentinin Messenger için talep edilecek en büyük özellik olduğunu belirtti.

En son gelen güncellemeyle beraber eklenti, işletmelerin web sitesine kurduğu eklentide tebrik mesajını ve Messenger rengini değiştirmesine izin veriyor.

Messenger Eklentisi Nedir?

Messenger eklentisi, işletmelerin sitelerine eklediği bir araç olarak düşünülebilir. Bildirim eklerken veya kalıcı bir menü yardımıyla işletmelerin müşterileriyle sohbet kurabilmesini sağlayan bir uygulamadır.

Facebook, işletmelerin kişi bilgisi istediğinde Facebook profiliyle ilişkili hesabından otomatik olarak verileri çekiyor ve hızlı yanıt özelliğini sunuyor.

Facebook’un bu şekilde işletmeleri düşünerek yapmış olduğu eklenti taktir edilmeye hak. Ancak görünürde bir eksikliğin olduğu söz konusu. Çünkü sitelere eklenen araç, kişisel işletmeler için yetersiz kurulum özelliği taşıyor. Daha basit bir şekilde entegre edilebilir olması tüm kişilere hitap edeceğinden daha fazla beğeni alacaktır. Bakalım Facebook ilerleyen günlerde yeni bir güncellemeyle bu sorunun üstesinden gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

teknik destek