Şimdi yükleniyor

Facebook gönderileri kaydetme sorunu

Facebook gönderileri kaydetme sorunu

Son Güncelleme tarihi 29 Mart 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

Kullanıcıların bazılarında Facebook gönderileri kaydetme sorunu yaşandığı zamanlar oluyor. Lakin buradaki durumun tam olarak neden kaynaklı olduğunun anlaşılması adına yapılacak testler olacak. Tabi bunlarında çözüm getireceğine net emin değiliz.

İçeriğin devamında Facebook gönderileri kaydetme işleminin yapılması konusunda gerekli adımları anlattık. Sonrasında neden kaydetmediğini anlattık.

Facebook’ta gezerken gördüğünüz resim, video ve yazı içeriklerini kaydedip, daha sonra tekrar bakmak istemez misiniz?

Facebook gönderi kaydetme adımları

İçerik kaydetme özelliği sayesinde bir gönderiyi kaydedip, daha sonra rahatça incelemeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlem ise oldukça basit.

Hesabınız ile Facebook’a giriş yaptıktan sonra, kaydetmek istediğiniz içeriği bulup sol üst köşesindeki minik ok butonuna tıklayın. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden “… içeriğini kaydet” yazanı seçmeniz yeterli.

Daha sonra incelemek istediğiniz yazıyı kaydettiniz. Daha fazla vaktinizin olduğu bir zamanda tekrar okumak istiyorsunuz. O zaman ilk önce Facebook ana sayfanızı açmalısınız. Solda, profil fotoğrafınızın altındaki menüde “Kaydedilenler” seçeneğini seçin. Yanında bulunan rakam kaydettiğiniz gönder sayısını gösteriyor.

Karşınıza çıkan yeni sayfa, kaydettiğiniz tüm içeriklerin bir listesine size sunacaktır. Eğer birden fazla içerik kaydettiyseniz, Facebook tarafından size sunulan filtreleri de kullanabilirsiniz. Yukarıdaki sekmeler, kaydettiğiniz içeriği türüne göre filtreleyerek, ileride daha rahat kontrol etmenize imkan sağlayacaktır.

Artık içerikleri kaydedip daha sonra okuma şansına sahipsiniz. Facebook her türlü içeriği kaydetmenize izin veriyor. Fakat Kaydedilenler kısmının belli bir sınırı var ve bu sınırı geçtiğinizde eski paylaşımlar kaybolabilir.

Gönderilen neden kaydedilmez?

Facebook gönderileri neden kaydedilmediği sorusuna önce gün içerisinde oluşan bir aksaklık var mıdır diyerek gerekli araştırmayı yapmamız gerekiyor. Örnek kontrol edeceğimiz alan genelde Twitter oluyor. Buradaki paylaşımların içeriğinde alınan uyarının görseli yayınlanıyor. Lakin ilk başladığında bazı bölgelerde yaşandığı gibi ilerleyen dakikalarda bir çok kullanıcının etkilendiği zamanlar oluyor. İşte bu sebeple ilk anları direk baz almadan beklenmesi yararlı olacak.

Şunlara bir göz atalım:

  • Ülke içi veya dışı sorunlar,
  • İnternetinizle, cihazınızla veya hesabınızla alakalı durumlar,
  • Aşırı yaptığınız şeylerin sonuçları,
  • Yaptırıma uğrayan hesapların bir kısmında özelliklerde kısmi engel uygulanması,
  • Ve son olarak uygulamadaki aksaklıkların görülmesi. Bu Facebook için geçerli olduğu gibi yüklü olan diğer uygulamalarla da alakalı olma olasılığının kontrol edilmesi gerekir.

Yazımızın devamında arama özelliğindeki gelişmeler yer alıyor. Bu eski bir konumuzdur ve gelen bir güncelleme olduğunda aksaklık çıkma olasılığının olduğunu da belirtmek isteriz.

Facebook-gonderileri-kaydetme Facebook gönderileri kaydetme sorunu
Facebook gönderileri kaydetme sorunu

Facebook arama özelliğinde değişimler

Popüler sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarına daa rahat bir arama deneyimi sunmak için, arama özelliğini değiştiriyor.

Yeni arama özelliği, şirketin başkan yardımcısı tarafından ağın resmi blog sayfasında dile getirilmişti. Yeniliklerden sonra arkadaşlarınızın gönderilerini daha rahat bulmanızı sağlayan yeni güncellemelerin kademli olarak kullanılan araçlara getirildiğini söyleyelim.

Arama özelliği, eskiden olduğu gibi kişileri, grupları ve sayfaları göstermenin yanında, aradığınız kelimeleri içeren kullanıcı gönderilerini de listeliyor. Arama özelliğinde tek şart, gönderinin herkese açık veya sizin görmenize izin verecek şekilde olması. Yani gizli profiller üzerinde bu arama kullanılmayabilir.

Yeni arama teknolojisi sayesinde arama sonuçlarının daha doğru bir şekilde karşınıza gelmesi sağlanıyor. Fakat çıkan bazı özelliklerin kullanılmasında bazen biraz zaman alıyor. Şu anda çıkan yenilikler genelde hızlıca bir çok ülkede yer alıyor. Lakin geçmişte bu biraz zaman alırdı.

Bir çok yeniliğin zamanla bir çok dillere desteğin gelmesi için çalışma yapılırken olası olumsuzluklarda hızlıca yama denilen güncellemelerin arka planda yapıldığını da söyleyelim.

teknik destek