Facebook mail adresimi unuttum

0

Kullanıcıların sıkça yaşadığı Facebook mail adresimi unuttum ve giriş yapamıyorum gibi sorunları çözmeniz oldukça kolay. Mail adresinizi biliyorsanız, Facebook ana sayfasında yer alan ‘Şifreni mi unuttun?’ seçeneğine tıklayarak ekrana gelen yönergeleri takip ederek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Mail adresinizi unuttuysanız aşağıdaki bu durumda işlemleri yapmanız gerekiyor:

İlk olarak Facebook hesabınızı bulmanız gerekiyor. Facebook ‘Kullanıcı Arama’ bölümüne isim ve oy isminizi yazarak profilinizin olduğu hesabı bulabilirsiniz. Profilinizden Facebook kullanıcı adınızı öğrenin.

Sonraki adımda, ‘Ş. mi Unuttun?’ seçeneğini işaretlediğinizde ekrana ‘Bunlara Erişimin Yok mu?’ sorusu geliyor. Bu soruya tıkladığınızda ekrana gelecek menüden ‘Mailime Erişemiyorum’ linkine tıklayın.

Linke tıkladığınızda, kullandığınız ve şifresini hatırladığınız başka bir e-mail adresini girin. Farklı bir e-mail adresiniz yoksa yeni bir mail adresi edinerek, bu e-mail adresini sisteme girin.

Mail adresini girmenizin ardından ‘Devam Et’ seçeneğini işaretleyin.

Facebook, bu hesabın size ait olduğunu doğrulamak için sizden gizli sorunuzun cevabını isteyecek. Gizli sorunuzun cevabını da hatırlamıyorsanız Facebook ile iletişime geçerek, talebinizi kimlik belgenizi de ekleyerek e-mail ile göndermeniz gerekiyor.

Gönderdiğiniz e-mail, Facebook güvenlik birimlerince incelenerek kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır. Önemli nokta, e-mail gönderdiğinizde, bilgilerinizi doğru olarak vermeniz ve hesabınızın size ait olduğunu anlamaları için ek bilgiler de (hesaba son giriş sağladığınız tarih, hesabı oluşturduğunuz tarih) vermeniz gerekliliğidir.

Facebook e-posta adresimi unuttum çözümlerinde denenecekler şöyle olacak:

  • Kullanıcı adınızla sıfırlama yaparken hem uygulamayla hem tarayıcıyla işlem yapınız. Ayrı seçenekler sunulabilir.
  • Hesabınıza ek giriş yöntemi eklemiş olabilirsiniz. Telefon numaranızı, sosyal ağ hesabınızı ve iki aşamalı sistemler gibi.
  • Unutulan Gmail ise bir başvuru formunu görebilirsiniz ama Hotmail ise farklı talep gönderme seçeneğiyle denenebilir.
  • Numara ekleme talebinde bulununuz. Tabi size ait olduğunun doğrulanması gerekecek.
  • Facebook şikayet yazımızdaki bağlantıları kullanın.
Facebook mail adresimi unuttum

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.