İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook, Messenger için Instant Video (Anlık Video) Özelliğini Tanıttı

Facebook kullanıcılarının video konusunda aktif olmalarını istiyor. İnsanları ikna etmek için Messenger platformuna bu yönde özellikler eklemesi elbetteki hiç de sürpriz değil.

Facebook adından da anlaşılacağı gibi yeni özelliğini, Instant Video’yu yani herhangi bir sohbet esnasında biriyle canlı video etkinleştirmeye izin veren özelliğini resmi olarak açıklamış durumda. Yeni Messenger özelliği en yeni Messenger sürümü ile Android ve iOS kullanılabilir durumda. Elbetteki bölgelere göre özelliğin aktif hale gelmesi vakit alabilir.

Messenger’da Instant Video özelliğini kullanabilmek için sağ üst köşede yer alan video simgesine dokunmanız gerekiyor. Videolu görüşme başladığı an her iki taraf için de bu özellik etkin hale geliyor. Ses varsayılan olarak kapalı olacaktır. İstenilirse manuel olarak aktif hale getirebilirsiniz. Video akışı devam ederken metin kutusu hala aktif kalacaktır ve hem videolu görüşme yapabilecek hem de metin ekleyebileceksiniz.

Konuşmanın diğer ucundaki kullanıcı sizi sadece izleyebilir ya da onlarda kendileri canlı video akışına dahil edebilirler. Facebook Messenger’ın Instant Video özelliği şu an itibariyle iOS ve Android için kullanılabilir.