Şimdi yükleniyor

Facebook Messenger Rooms nedir nasıl yüklenir

Facebook Messenger Rooms nasıl kullanılır

Facebook Messenger Rooms nedir nasıl yüklenir

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Facebook Messenger Rooms, sevdiklerinizle bağlantı kurmak için yepyeni bir yol sunuyor: Arkadaşlarınızla ve ailenizle kaliteli zaman geçirmeyi daha da kolaylaştıran birleştirilebilir grup video görüşmeleri olan Messenger Rooms’u tanıttı. Sosyal mesafe kuralı muhtemelen hafta sonu insanların planlarını bozmaya devam ediyor. Neyse ki, sosyal medya devi Facebook, bu hafta sonu sevdiklerinizle çevrimiçi takılmanız için tam zamanında yeni özelliğini kullanıma sundu.

teknik destek

Yeni yayınlanan bir habere göre Messenger Rooms, WhatsApp uygulamasında kullanımı mümkün olabilir. Aynı dan çoklu görüntülü arama için bu uygulamadan yararlanılabilir.

Facebook Messenger Rooms nasıl indirilir iPhone’ da ve Huawei gibi Android’ ler için resmi mağaza uygulamasının dışında bir yerden indirmemenizi öneriyoruz. Tabi güvenli siteler tercih edilebilir. Xiaomi veya Samsung’ un kendi mağazalarına da bakabilirsiniz.

Windows 10 bilgisayarda kullanım imkanına da sahip olduğunuzu belirtelim.

Facebook Messenger Rooms nedir?

Facebook Messenger Rooms, kullanıcıların en fazla 50 kişiye kadar videoyla sohbet etmelerini sağlayan birleştirilebilir grup video görüşmeleridir.

Zoom ve Houseparty gibi araçlardan modellenen Messenger Rooms, Facebook’un video konferansı almasıdır: kullanıcılar aynı anda 50 kişiye kadar konferans yapabilir ve aramalarda zaman sınırı yoktur. Yeni bir Messenger Rooms çağrısı ayarladığınızda, arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin ana sayfasında bir bildirim açılır, böylece hemen içeri girebilir ve çağrıya katılabilirler.

Kullanıcılar, odaları kolayca keşfetmeyi ve bu odalara katılmayı, odaya kimin katılacağını ve göreceğini kontrol etmeyi ve hatta artırılmış gerçeklik filtrelerini, arka planları ve aydınlatmayı kullanmayı bekleyebilir.

Facebook Messenger nasıl kullanılır?

Messenger Rooms iPhone ve Android Cihazlarda Kullanma Kullanıcılar, yeni Messenger Rooms özelliğini kullanabilmeleri için için Facebook Messenger uygulamalarını güncellemelidir. Messenger Rooms özelliğini kullanabilmeniz için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Uygulamayı açın ve sohbetler bölümüne geçin.
  • Yeni oda oluştur butonuna dokunun.
  • Oda aktivitesi, kimlerin bulabileceği gibi bazı ayarlamaların yapılması gerekiyor.
  • Zaman dilimi ayarlanması gerekmekte.
  • Kimlerle görüşmek istiyorsanız önce davet et kısmına gidilmesi gerekiyor.
  • Kişiler davet edilecek ve görüşme başlanacak.
  • Yapılan ayarlar ve sohbet kişileri kayıt edilerek daha sonra kolayca ulaşmanız sağlanacak.

İşte bu kadar kolay!

Facebook-Messenger-Rooms-nasil-kullanilir Facebook Messenger Rooms nedir nasıl yüklenir
teknik destek