Facebook, Snapchat’ten Sonra Şimdi de iMessage Özelliğini Kopyaladı!

Facebook-Messenger

Apple, geçtiğimiz yıl Eylül ayında, iOS 10 sürümünü yayınlamış ve yeni kullanıcı tepki özelliği dahil olmak üzere Mesajlar uygulamasında bir dizi değişiklik yapmıştı. Mesela, artık iMessage’da kullanıcılar, bir sohbet metnine uzun süre dokunduklarında bazı hızlı ifadeler ekrana geliyor ve bu ifadeleri kolayca karşı tarafa gönderebiliyorlar.

teknik destek <

Görünüşe göre Facebook, Messenger uygulamasında benzer bir özelliği test etmeye başladı.

İlk olarak TechCrunch tarafından ortaya çıkartılan bu özellik Facebook tarafından onaylandı ve şu anda Messenger üzerinde yeni tepki özelliği test ediliyor.

Malumunuz masaüstü için Facebook’ta, herhangi bir Haber Kaynağı gönderisine sadece Beğen değil Muhteşem/Haha/İnanılmaz/Üzgün/Kızgın gibi ifadeleri kullanmak mümkün. Facebook, Messenger uygulaması için geliştirdiği yeni tepki özelliğinde de bu şekilde bir özellik üzerinde çalışıyor. Üstelik bu özellikte sadece Beğen/Muhteşem/Haha/İnanılmaz/Üzgün/Kızgın ifadeleri değil, Facebook’tan en çok istenilen beğenmeme (dislike) ifadesi de yer alıyor.

Facebook-Messenger-ifade-ozelligi

Facebook bu beğenmeme düğmesini “Hayır” olarak yorumluyor. Messenger için yeni ifade özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacağı ise şimdilik belirsiz.

müşteri hizmetleri