İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook ve Instagram çöktü mü? ne zaman düzelecek?

Instagram ve Facebook Avrupa Asya ve ABD’de kullanılamıyor. Bu üç kıtadaki kullanıcılar Instagram ve Facebook hesaplarına girdikleri zaman “Üzerinde çalışıyoruz, en kısa zamanda düzelteceğiz” uyarısı karşılıyor. Facebook ve Instagram çöktü mü? ne zaman düzelecek?

teknik destek

Ülkemizde ise şu anda Instagram’a Facebook hesabına girmek isteyen kişiler için herhangi bir sorun bulunmuyor. Yaşanan sorun bu üç kıtada halen daha devam ediyor ve yetkililerin yaptığı resmi açıklamada bu düzeltmenin ne kadar süreceği belli değil. Facebook Instagram’ı çökerten ana sorunun ne olduğu ise şu anda bilinmiyor. Bu iki popüler sosyal medya sitesine bir saldırı mı var yoksa bu üç kıta merkezli bir güncelleme mi söz konusu. Bu konuda da net bir bilgi yok.

Facebook ve Instagram çöktü mü?

Ülkemizde de kısa süre önce Instagram’ı Facebook’a erişim sağlanamamış ve yine akıllara Facebook ve Instagram çöktü mü? Soruları gelmişti.  Facebook ve Instagram gün içerisinde Milyonlarca kez ziyaret edilen ve en çok kullanılan sosyal medya siteleri olarak biliniyor. Facebook ve Instagram yetkilileri sadece tek bir açıklama yaptı ve bu sorunun kısa sürede çözüleceğini söylediler. “Üzerinde çalışıyoruz, en kısa zamanda düzelteceğiz.”  Uyarısı dışında herhangi bir şekilde yetkililerden bir açıklama gelmedi.

İlerleyen saatlerde Facebook ve Instagram ın normal şeyine döneceği ve girişlerin düzeleceğini düşünüyoruz.

teknik destek