Facebook ve Twitter Kullanıcıları iPhone veya iPad’de Mobil Veri Kullanımını Nasıl Azaltabilirler?

iPhone Facebook

Eğer sınırsız bir eri planına sahip değilseniz ki günümüzde ne yazık ki bu mümkün değil (hız sınırlaması dışında) o halde Facebook ve Twitter kullanımınız için mobil veri kullanımını nasıl azaltabileceğinize dair vereceğimiz bu birkaç fikir işinizi görecektir.

teknik destek <

Öncelikle Facebook ve Twitter’da en çok nelerin mobil veri kullanımını arttırdığına bakalım. Elbette ki video, gif gibi interaktif bileşenler doğrudan mobil veri kullanımınızı yüksek ölçüde etkilerler. Facebook ve Twitter’da varsayılan olarak videoların otomatik oynatma modunda olduklarını da düşündüğünüz de ilk olarak bunu kapatarak başlayabilirsiniz.

Hatta şu an bu mod kapalı değilse hemen ne kadar hücresel veri kullandıklarını kontrol ederek fikir edinebilirsiniz. Ayarlar > Hücresel üzerinden uygulamaların kullandıkları mobil veri miktarını görebilirsiniz.

IMG_2773 IMG_2774

Gelin şimdi Facebook ve Twitter’da videoların otomatik oynatma modunu nasıl kapatabileceğinizi gösterelim.

Facebook uygulamasını açın, alt kısımda yer alan seçeneklerden “Diğerlerine” tıklayın. Gelen seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayarak devam edin. Bu adımda “Videolar ve Fotoğraflar” seçeneğine tıklayın ve HD fotoğraf ve HD video yükleme seçeneklerini kapalı konuma getirin. Ardından “Otomatik videoları…” seçeneğine tıklayıp “Videoları asla otomatik oynatma” seçeneğini aktif hale getirin.

IMG_2763 copy

IMG_2764 copy

IMG_2765 copy

IMG_2768 copy

IMG_2766 copy

IMG_2767 copy

Facebook için yapacaklarınız bu kadar. Şimdi gelelim Twitter’a. Öncelikle Twitter uygulamasını açın. Alt menüden “Ben” seçeneğine basın. Profil fotoğrafınız yanında yer alan “Ayarlar” simgesine tıklayın. Açılan seçeneklerden “Ayarları” seçin. “Videoyu otomatik oynat” seçeneğine tıklayarak, “Yalnızca Wi-Fi Kullan” veya “Videoları hiçbir zaman otomatik olarak oynatma” seçeneğini aktif hale getirin.

IMG_2769

IMG_2772

IMG_2771 copy

Bu adımları uygulayarak Facebook ve Twitter adına hücresel veri kullanım miktarını minimize edebilirsiniz.

 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.