İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook Yeni Özelliğini Duyurdu: Facebook Hikayeler

Facebook, Snapchat’i çevreleyen özellikleri kopyalamaya devam ediyor. Dev sosyal medya şirketin bugün, yeni özelliğini, “Facebook Stories” yani “Facebook Hikayeler” özelliğini duyurdu.

Geçmişte, Snapchat benzeri özellikleri Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram’a getiren Facebook böylece kopyalama konusunda ısrarcı olduğunu göstermiş oldu ve ana uygulamasınada Snapchat’in ikonik özelliğini getirmiş oldu.

Facebook Hikayeler

Facebook Hikayeler

Facebook Hikayeler özelliği, Facebook’un mobil uygulamasının en üstünde, “Ne düşünüyorsun?” penceresinin üstünde yer alıyor ve kullanıcıların arkadaşları ile haber kaynağına göre direkt fotoğraf veya video paylaşabilmelerinin önünü açıyor. Arkadaşlarınızın veya sizin paylaştığınız fotoğraflar veya videolar 24 saat boyunca görülebilir oluyor ve sonrasında kendiliğinden kayboluyor. Anlayacağınız Snapchat’teki Hikayeler özelliği ile Facebook Hikayeler’in hiçbir farkı yok.

Facebook şu anda yeni özelliğini İrlanda’daki kullanıcılarıyla test ediyor ve özelliği çok yakında tüm dünyanın kullanımına açacak ki bu noktada özelliğin yavaş yavaş dünya genelinde kullanıma sunulmaya başlandığı bildiriliyor.

Eğer ki hala iOS için Facebook uygulamasını cihazınıza indirmediyseniz buradan devam ederek direkt App Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.