İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook’tan Güzel Haber: Etkinlikler Uygulaması iOS’ta!

Facebook uzun zamandır beklenen Etkinlikler uygulamasını görücüye çıkardı. Facebook’tan ayrı bir uygulama olarak çalışan Etkinlikler uygulaması ile kullanıcılar belirli bir tarihte etkinlik düzenleyebilecek ve hatta etkinlik içerisinde yazışabilecekler.

Yaklaşık 650 milyon kişi tarafından kullanılan Facebook’un etkinlikler özelliği, bu konuda yeni bir değişikliğe gidilmesini sağladı. Daha önce Facebook tarafından ayrı bir uygulama olarak geliştirilen Facebook Messenger, kullanıcılardan tam not almıştı. Ancak Etkinlikler uygulaması Facebook Messenger gibi zorunlu değil. Uygulamayı indirmeyen kullanıcılar Facebook üzerinden eskiden olduğu gibi etkinlik düzenleyebilecek ve etkinliklere katılabilecekler.

facebook_etkinlik_uygulamasi

Facebook, Etkinlikler uygulamasını ilk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazlar için sunuyor. iCloud Takvim ile sekronize bir şekilde çalışacak olması kullanıcılar açısından büyük bir avantaj. Bu sayede kullanıcıların iCloud üzerinde yer alan etkinlikleri ve Facebook Etkinlikler uygulaması içerisinde yer alan etkinliklerin herhangi bir şekilde çakışma ihtimali kalmayacak.

Facebook Etkinlikler uygulaması, interaktif bir haritaya ve arama çubuğuna sahip. Bu sayede kullanıcılar etkinlikleri ilgi alanlarına ve boş vakitlerine göre filtreleme şansına sahip olacaklar. Bu durum Facebook’un geleceği açısından oldukça olumlu bir tablo. Etkinlikler uygulaması kullanıcıların sosyalleşmesi, yeni arkadaşlar edinmesi ve profesyonel etkinliklere katılması açısından önemli bir alan. Bu durum Facebook’un rakiplerine oranla ön plana çıkmasını sağlıyor. Facebook Etkinlikler ilk olarak 8 Ekim tarihinde ABD’de yayınlandı. Önümüzdeki günlerde Avrupa ve Asya kıtası için de yayınlanması bekleniyor. Aşağıda yer alan Etkinlikler tanıtım videosunu izlemeyi unutmayın!