Şimdi yükleniyor

Faturalı Hat Üzerinden iPhone X Almanın Bedeli!

iPhone X Satışları

Faturalı Hat Üzerinden iPhone X Almanın Bedeli!

Son Güncelleme tarihi 21 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone X‘in 24 Kasım’da ülkemizde satışa sunulmasına sayılı günler kala, operatörlerin yılın amiral gemisi iPhone modeli için kontratlı ve peşin alım için fiyatlandırmaları belli olmaya başladı. Turkcell bu konuda başı çekerek, Platinum müşterileri için cihazın tarifeye ek ve peşin fiyatını açıkladı.

teknik destek

Bir Turkcell müşteri olun veya olmayın, iPhone X 64GB‘ı Turkcell mağazalarından 6.099 TL yerine 5.999 TL’ye, iPhone X 256GB‘ı ise 6.899 TL yerine 6.799 TL’ye üstelik Varta markalı kablosuz şarj cihazı ile satın alabiliyorsunuz. Cihazın yanında sunulan kablosuz şarj cihazının 24 Kasım’a kadar sürecek olan ön satışa özel olduğunun altını çizelim.

Turkcell, müşterileri için 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 aya varan kontrat süresi sunuyor. Elbetteki süre uzadıkça vade farkı da artış gösteriyor. iPhone X’i satın alabileceğiniz tarifeler de şimdilik oldukça sınırlı. En uygun tarife fiyatı ise aylık 89 TL olan Platinum 12GB. Paket ile 12GB internet, her yöne 2000 dakika, 1000 SMS ve TV+, Fizy, BiP, Lifebox ve Dergilik gibi Turkcell servisleri ücretsiz olarak sunuluyor.

Kontratlı-iPhone-X Faturalı Hat Üzerinden iPhone X Almanın Bedeli!

Yukarıdaki listede, kontrat süresine göre aylık ödenecek tutar ve parantez içerisinde toplamda ödenecek tutar bilgisi yer alıyor. Her yönü ile oldukça yüksek rakamların oluştuğu bir gerçek. En basit hali ile, en düşük 12 aylık kontrat süresi ile iPhone X 64’ı satın almak istediğinizde, tarife ücreti hariç ödenecek cihaz bedeli 6.900,12 TL’yi buluyor. iPhone X 64GB’ın peşin fiyatının 6.099 TL olduğu göz önüne alındığında cihazı kontratlı olarak satın almanın hiç cazip olmadığı net bir şekilde görülüyor.

Elbetteki kontrat süresince cihaz bedeline ek olarak bir de ödenecek olan tarife ücreti söz konusu. Turkcell’in belirlediği tarifelerin ücretlendirmesi şu şekilde;

  • Platinum 12GB: 89 TL/Ay
  • Platinum 18GB: 109 TL/Ay
  • Platinum 25GB – Yeni Müşteriler için: 129 TL/Ay
  • Platinum 35GB: 159 TL/Ay

Tarife ücretlerini de göz önüne aldığınızda, en basit hali ile en uygun fiyatlı olan Platinum 12GB tarifesi ile 12 ay kontrat ile iPhone X 64GB’ı satın almak istediğinizde toplamda ödeyeceğiniz tutar 7.968,12 TL oluyor. Platinum 35GB tarifesi ile birlikte iPhone X 256GB’ı 48 ay kontrat ile almak istediğinizde ise toplamda ödeyeceğiniz tutar 18.657,12 TL’yi buluyor.

Vodafone ve Türk Telekom’un henüz iPhone X’in kontratlı ve peşin fiyatını açıklamadılarını belirtelim.

teknik destek

2 yorum

comments user
eminsr

Hediye diye verdikleri “Varta Kablosuz Şarj Cihazı” 5W çıkışa sahip yani 11.2 ile gelecek 7.5W desteği bu cihaz için bir anlam ifade etmeyecek. Ayrıca bu cihazın satış fiyatını 200₺ olarak girmişler. Tamamen göz boyamak için olduğunun bilinmesinde yarar var.

comments user
sertaç

operatörler kredi kartına taksit olmamasını insanların kanını emip bitirine kadar faydalanıyorlar. bugün amerikada operatörler üzerinden almaya kalkan bir amerikada yasayan vatandaş verizon ve sprint ile 24 ay ödeme aylık 41.5 dolardan at&t ile 33.5 dolardan 30 ay ile toplamda hiç bir vade farkı olmaksızın 999 dolara denk gelecek şekilde alıyorlar. ama bizim operatörler sağolsunlar bizi nasıl soysunlar ona bakıyorlar.

Amerikadaki operatörlerde para kazanıyor bizimkilerde ama bizimkiler aç gözlü. 24 ayda 1600 tlden fazla para kazanıyorlar. bu parayı apple kazanmıyordur herhalde. gidip vatandan veya medimarktten banka kredisi ile alınsa cok daha az faiz ödeniyor. bu yuzden operatorler uzerinden cihaz almak mantık dışı bence.

Yorumlar kapalı.