Fotoğraf Gönderimi iOS 12 ile Değişecek!

Fotoğraf Gönderimi iOS 12 ile Değişecek!

iOS 12 kullanıcılara açık beta sürümleriyle birlikte test etmeye başladığı günden beri yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. iOS 12 işletim sisteminin son güncellemesinden sonra ortaya çıkan yeni değişimin mesajlar bölümünde yapıldığını görüyoruz.

teknik destek <

Mesajlar uygulamasında yapılan değişiklikle beraber fotoğraf gönderimi farklı adımlarla yapılacak. Kullanıcıların bu özelliği pek sevmediğini belirtelim. Apple’ın App Store uygulamalarını öne çıkarmak için yaptığı bir değişiklikten de bahsediliyor. iOS 12 fotoğraf gönderimi ile ilgili değişikliği tam olarak açıklayalım.

İlk önce eski sistem hakkında konuşalım. iOS 11 sürümünde, mesajlar uygulamasından fotoğraf göndermeye çalıştığınızda, bölümünün sağ köşesindeki kamera ikonuna dokunmanız yetiyordu.

Fotoğraf Gönderimi iOS 12 ile Değişecek!

Böylece direkt olarak fotoğraf rulosuna erişim sağlayabiliyordunuz ve film rulosu kısmına da aynı alandan erişim sağlayabiliyordunuz. Eski fotoğraflarınızı iletmek için gerekli olan tek adım buydu ve bu alandan eski fotoğraflarınızı da buradan inceleyip, gönderebiliyordunuz.

iOS 12 işletim sisteminde meydana gelen değişikliğin sonrasındaysa sistem tamamen yenilendi. Yine sol bölümde bulunan kamera simgesinden footğraf paylaşım alanına geçebiliyorsunuz. Yeni yaptığınız çekimler için de bu durum geçerli.

Ancak eski fotoğraflarınızı paylaşmak istediğinizde direkt film rulosu kısmına giriş yapamıyorsunuz. Bunun için önce App Store bölümüne, sonrasında fotoğraflar alanına girmeniz gerekiyor. Bu bölümden daha önceden çektiğiniz fotoğrafları kullanabiliyorsunuz.

müşteri hizmetleri