İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Foxconn 2017 Yılında Tanıtılacak iPhone için Özel Bir Cam Koruması Geliştiriyor

Japon web sitesi Nikkei, Foxconn‘un 2017 yılında tanıtılacak iPhone için özel bir cam koruması geliştirdiğini iddia ediyor. Bu da Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtacağı OLED ekranlı iPhone‘lar için hazılığı olarak yorumlanıyor.

Görünüşe göre, Apple iPhone’un onuncu yıldönümü için büyük bir yenileme yapmayı planlıyor. Söylentiler gerçeği yansıtıyorsa önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone’un kasası cam kaplama olabilir. Elbetteki böyle bir kasanın tahribat almaması ve sağlam olması için özel koruma kaplaması ile desteklenmesi lazım. Foxconn’da tam da bu noktada devreye girerek özel bir koruyucu geliştiriyor.

Foxconn için Apple önemli bir yere sahip. Apple için de Foxconn toplam satışlarının %50’den fazlasını karşılayıcı bir konuma sahip. iPhone 6s Plus, iPhone SE’de kullanılan ve iPhone 7 Plus’ta kullanılacak olan metalik gövde Foxconn tarafından tedarik ediliyor.

Tayvan’da Apple’ın tedarik zinciri içerisinden edindiği bilgiyi paylaşan güvenilir bir kişi Foxconn’un bir süredir özel bir cam kaplama teknolojisi üzerine çalıştığını söylemesiyle işler daha da ilginç hale gelmiş oldu. Üstelik Foxconn bir yılı aşkın süredir çalışma yapıyor. Bununla birlikte Foxconn kendi OLED panellerini geliştirmeye alışıyor. Hatta bu geliştirmelerini desteklemek için firma, bu yılın başlarında Japon ekran üreticisi Sharp’ı satın almıştı.

Ayrıca raporda iPhone 7 Plus’la Apple’ın iki farklı sürümü planladığı da iddia ediliyor. Bir sürümünde tek arka kamera yer alacakken diğer sürümünde çift arka kameranın yer alacağı iddia ediliyor.

Yaklaşan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus lansmanı öncesi sızıntılar, iddialar elbetteki hız kesmeyecek ve inanıyoruz ki zamanla daha fazlasıda gelecek. Ancak sınırlı tasarım değişiklikleri ile gelecek olan 7 ve 7 Plus sonrası, Apple’ın 2017 yılında tanıtacağı iPhone’larda köklü tasarımsal değişikliklere gideceğini şimdiden söyleyebiliriz.