Loading Now

Foxconn, Günlük Yarım Milyon iPhone X Montajı Yapıyor

Galaxy S9 Tasarımı ve iPhone X

Foxconn, Günlük Yarım Milyon iPhone X Montajı Yapıyor

Son Güncelleme tarihi 26 November 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone X’in tahmini gönderim süresinin kısa süre içerisinde 1-2 haftaya düşmesinin nedeni, satışların başarısız olmasından değil üretim sorunlarının çözülmesinden kaynaklanıyor.

teknik destek

Apple’ın tedarikçi zincirinden doğru bilgileri sık sık önümüze getiren analistin tahminine göre, Foxconn günlük 450.000-550.000 adet iPhone X’in montajını yapıyor. Bir ya da iki ay öncesine kadar şirketin günlük montajını yaptığı iPhone X sayısı 50.000-150.000 adet arasındaydı ancak Apple’ın başarılı bir şekilde üretim sorunlarını çözmesi bu seviyelere gelinmesini sağladı.

Analist, üretim sorunlarının çözülmesi sonucunda günlük montajı yapılan iPhone X sayısının yüzde 10 veya yüzde 20 artacağınına inanıyor. Yani her geçen gün tahmini teslimat süresinin kısaldığını göreceğiz.

Apple’ın mevcut çeyreğe ilişkin finansal durumu rekor bir performansa doğru gittiğini gösteriyor. Özellikle de iPhone X’in üretim sorunlarının çözülmesi ile şirketin daha yüksek düzeylerde gelir elde ettiğini göreceğiz.

teknik destek