Şimdi yükleniyor

Foxconn iPhone 8 için Kablosuz Şarj Testleri Yapıyor

iphone-8-konsept

Foxconn iPhone 8 için Kablosuz Şarj Testleri Yapıyor

Son Güncelleme tarihi 1 Kasım 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Ünlü analist Nikkei’ye göre Apple’ın en büyük üretim ortağı olan Foxconn, iPhone’un 10. Yıl dönümüzde kullanılmak üzere tasarlanmış kablosuz şarj modüllerini test ediyor. Ancak bu noktada analist Apple’ın kablosuz şarj teknolojisini satış beklentilerine bağlı olarak gündeminde tuttuğunu da belirtiyor.

Apple’ın kablosuz şaej teknolojisinde yüksek verimlilik sunacağını söyleyelim. Yani şirketin sunacağı kablosuz şarj teknolojisi şu anki mevcut kablosuz şarj teknolojilerinden farklı ve verimli olacak.

Analiste göre kablosuz şaej teknoloji modülleri 2017 iPhone için tasarlanıyor ve Plus modeline münhasır olarak sunulacak. Apple’ın Energous ve WattUp ile kablosuz şarj çözümleri üretmek için bir süredir çalışmalar yaptığı söyleniyordu. Özellikle yüksek menzilli bir şarjın söz konusu olduğu tahmin ediliyor.

Cupertino merkezli şirketin kablosuz şarj teknolojisi için sayısız patent aldığı ve başvuruda bulunduğu bir gerçek. Ancak nedendir bilinmez şirket bu konuda henüz somut bir çalışma yapmış değil.

Son olarak, Apple’ın 2017 yılında uçtan uca OLED ekranlı, cam gövdeli, yeni nesil Touch ID ile eşsiz bir iPhone tanıtması bekleniyor.

teknik destek