İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Foxconn Kaynaklı Olduğu İddia Edilen iPhone 7 Kamera Modülü Sızdırıldı

iPhone 7 tanıtım günü yaklaştıkça sızıntılar biraz daha yoğunlaştı. the_malignant isimli bir Twitter kullanıcısı iPhone 7 kamera modülleri olduğunu iddia ettiği bir görüntüyü tweetledi.

Bu twitter kullanıcısına göre görüntü Foxconn’dan (iPhone fabrikası) alınma. Bunu ispatlamak için de Foxconn’a ait bir kafeterya resmi de eklemiş. Eğer bu görsel doğruysa iPhone 7 kamera modüllerinin hazır olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla Foxconn, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus montajına başladı. Bu da önümüzdeki günlerde sızıntıların artacağı anlamına geliyor.

IMG_0256

Fakat bazı sebeplerden dolayı bu tweetteki resim ile ilgili şüpheler mevcut. Birincisi, bu Twitter hesabı yeni açılmış bir hesap (Şubat 2016 ). İkincisi kafeterya resmi internetten alınmış olabilir. Gerçekten orada çekildiğine dair başka bir kanıt yok çünkü. Tweeti şüpheli kılan bir neden de Çin’den gelen sızıntıların genellikle Weibo sitesi kaynaklı olması.

[irp posts=”8307″ name=”iPhone 7’de Depolama Seçenekleri 32 GB ile Başlayacak”]

iPhone 7 kamerası ile ilgili iddialara göre iPhone 6s kamerasından daha büyük olacak. iPhone 7 Plus kamerası ise çift lesnsli bir kamera olacak. Apple, belki kamera konusunda değişiklik yapmayacak olsa bile şu anda teknoloji dünyası bir sonraki iPhone’un kamerasını merak etmeye başladı. Yani Apple yine dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7’de A10 işlemci, su geçirmezlik, yeniden dizayn edilmiş anten bantları, geliştirilmiş kamera, daha hızlı 4G, daha hızlı WiFi bağlantı özellikleri bekleniyor. iPhone 7 Plus’ta ise çift kamera ve 3 GB RAM olması bekleniyor. Ayrıca depolama alanı seçeneklerinin 32GB ile başlaması gündemde.