İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy Note 7 Kullanıcılarının %40’ı Bir Daha Asla Dedi!

Galaxy Note 7 tanıtıldıktan sonra Samsung‘un bu güne kadar çıkmış en iyi telefonu kabul edildi. Ancak işler hiçte o kadar toz pembe gitmedi ve Galaxy Note 7 Samsung için tam bir fiyasko haline geldi.

teknik destek

img_0705

Küresel anlamda Samsung’a bir sorun haline gelen Galaxy Note 7’nin patlama haberlerinin artması ile birlikte bir anket gerçekleştirilmişti ve bu anketin sonuçlarına göre elinde Galaxy Note 7 bulunan katılımcıların üçte ikisi tekrar başka bir Samsung telefonunu tercih edeceğini söylemişti. Ancak yenilenen Galaxy Note 7’lerde de meydana gelen aynı sıkıntılardan dolayı ve Samsung’un Galaxy Note 7 üretimini tamamen durdurduğunu açıklamasının ardından tekrardan yapılan anket sonuçlarına göre, Samsung kullanıcılarının büyük bir kısmı, Samsung’dan bir daha asla akıllı telefon almam yönünde oldu.

Hatırlanacağı üzere Ağustos ayında büyük beklentiler ile çıkan Galaxy Note 7, bataryasında oluşan kusurlardan dolayı patlamalara yol açmıştı. Geçici olarak üretimlere ara veren Samsung, kusurlu telefonları değiştirmişti. Ancak güvenli Galaxy Note 7 adı altında piyasaya sürülen telefonlarda da aynı sıkıntılar yer almasından sonra Samsung, Note 7 üretimini tamamen durdurma kararı almıştı.

samsug-yonetici

Tekrar Edilen Anket Sonuçları Samsung’u Üzecek

Bunun üzerine daha önce Galaxy Note 7’ler üzerine anket yapan şirket yaptığı anketi tekrarladı. Amerika’da yaşayan 1020 sorunlu Galaxy Note 7 kullanıcısı üzerinde yaptığı anket sonuçlarına göre, geçerli Samsung telefona sahip kullanıcıların %40‘ı gelecekte başka bir Samsung telefon kullanmayacağı yönünde oldu. Daha önceleri %34 olan bu rakam gün geçtikçe artmaya devam ediyor ancak sadık Samsung kullanıcıları da azımsanamayacak kadar çok.

Gelecekte tekrardan başka bir Samsung telefon almam diyen kullanıcıların %8‘i Google’ın yeni çıkarmış olduğu ve oldukça beğeni toplayan telefonu Google Pixel ve Google Pixel XL modellerini tercih edeceğini belirtti. Ankete katılan kişilerin %70‘i her ne olursa olsun tekrardan bir Android telefon alacağını belirtirken, kalan %30 ise Android’den tamamen uzaklaşıp bir iPhone satın almayı amaçladıklarını belirtti.

Bakalım 10 milyar dolardan fazla kayıp yaşaması beklenen Samsung’un tekrardan müşterilerinin güvenini kazanmak için nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

teknik destek