İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy Note 7 ve iPhone 6s Plus Karşılaştırmaları: Performans Testleri [Video]

Samsung’un en yeni Note’u Galaxy Note 7’nin tanıtılmasının üstünden belki kısa bir süre geçti ama yeni Note’u eline geçiren bazı YouTuberlar kendi performans testlerini yapmaya başladılar bile. İki dev firmanın öne çıkan geniş ekranlı modelleri, Samsung’un en yenisi Galaxy Note 7 ve Apple’ın yaklaşık olarak bir yıl önceki iPhone modeli iPhone 6s Plus karşı karşıya gelebilme şansı bulmuş.

teknik destek

Belki bu testlerde, 6s Plus’la Note 7’yi karşılaştırmak için zamanlama yanlış ama Samsung’un neler başardığını (!) görmek adına yerinde bir adım olarak görülebilir. Bu noktada belirmekte fayda var, Not 7’nin gerçek rakibi Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 Plus veya gerçekleşirse iPhone 7 Pro olacak… Yani asıl rakip cihaz iPhone 6s Plus değil.

Galaxy Note 7 ve iPhone 6s Plus Performans Karşılaştırmaları

iOS’un eşsiz bir mobil işletim sistemi olduğunu hep söyledik yine söylüyoruz. Gerek cihazın açılış süresinde gerek kilit ekranının parmak okuyucu ile açılışında gerekse güç gerektiren uygulama açılışlarında bir yılın önceki iPhone modeli, üstelik rakibinin ezici RAM, işlemci gibi üstünlüklerine rağmen çoğu koşulda üstün veya eşit sonuçlar veriyorlar. Peki ya bir iPhone 7 Plus veya 7 Pro ile buradan çıkan eşit sonuçlar devam edecek mi? 🙂

teknik destek