İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy Note 7’den Sonra Şimdi de Galaxy Note 8’de Batarya Sorunu Olduğu Ortaya Çıktı!

Bir süredir Samsung’un en yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in bataryası tamamen boşaldığında telefonun bir daha açılmadığı kullanıcılar tarafından dile getiriliyordu. Samsung, Note 8 için bahsi geçen batarya sorununu doğrulayarak büyük şaşkınlık yarattı.

teknik destek

Geçen yıl Galaxy Note 7’nin batarya sorunu yüzünden büyük kayıplar yaşayan Samsung, Note 7’nin satışlarını durdurmak ve piyasadan çekmek zorunda kalmıştı. Bu süreçte, pek çok Note 7’nin bataryası patlamış, ciddi yaralanmalara ve maddi kayıplara neden olmuştu. Öyle ki uçaklarda Note 7’nin taşınması bile yasaklanmıştı.

Bu krizi aşan Samsung, müşterilerinden özür dilemiş ve büyük vaatlerle Galaxy Note 8’i tanıtmıştı. Şimdiye kadar Note serisinin en yeni üyesinden büyük övgülerle bahsedilmiş, herhangi bir donanımsal soruna sahip olmaması sıkça dile getirilmişti. Nitekim bu durum çok uzun sürmedi. Samsung, Galaxy Note 8’deki ciddi bir batarya hatasını onayladı.

Samsung’un onayladığı batarya hatası Galaxy Note 8’in şarjının tamamen bitmesinden sonra ortaya çıkıyor. Telefonun bataryası tamamen boşaldıktan sonra telefon bir daha açılmıyor. Üstelik cihazın şarja takılması da sorunu çözmüyor çünkü batarya şarj olmuyor.

Samsung’un bir önceki Note serisinde olduğu gibi bu yılki Note serisinde de batarya sorunu ile uğraşıyor olması şaşkınlık verici olarak değerlendirirken şirket, sorunun farkında olduklarını ve sorunun kaynağını araştırdıklarını açıklandı. Sorunun yalnızca Galaxy Note 8 ile sınırlı olmadığı bazı Galaxy S8 Plus’da da görüldüğü belirtiliyor.

teknik destek

Bir yorum

  1. Fatih Fatih 29 Aralık 2017

    IOS 11 ilk güncellemesini sunduğunda yavaş mı geldi ? ÜZülmeyin… Note 7 – Note 8 şarj bittiğinde hiç açılmıyor. 😀

Yorumlar kapatıldı.