İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy Note 7’lerin Neden Patladığı Resmi Olarak Belli Oldu!

Samsung’un, 2016 yılındaki amiral gemisi cihazlarından birisi olan Galaxy Note 7’nin patlaması yıla damga vurmuştu. Akıllı telefonun özellikleri ve tasarımı, hem uzmanlar hem de kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştü. Ancak bu ilgi, Galaxy Note 7‘lerin patladığı yönündeki haberlerin gelmesi ile gölgede kalmıştı.

teknik destek

Galaxy Note 7 patlama haberlerinin giderek artması ve kullanıcıların güvenliğinin tehlike altında olduğunun netleşmesinin ardından Samsung, önce akıllı telefonunun üretimini durdurdu daha sonrada akıllı telefonunu piyasadan çekme kararı aldı.

Galaxy Note 7’ler Neden Patladı?

Ancak en çok merak edilen şey “Note 7 Neden Patlıyor” sorusuydu. Samsung uzun süren araştırmaları sonucunda geniş çaplı bilgi grafiğini kamuoyu ile paylaştı. Rapora göre, Galaxy Note 7’lerde yaşanan bu talihsizliğin sebebi iki farklı hatadan kaynaklanıyor.

Piyasaya sürülen ilk partide, cihazın tasarımdan dolayı bataryada yer alan birkaç negatif temas noktalarında bükülmeler meydana geliyor ve bükülmeden dolayı kısa devre oluşuyor bu da cihazlarda yanma ve patlamaya neden oluyordu. Cihazlarını ilk geri toplatılmasından sonra bunun farkına varan Samsung, gerekli onarımları yaparak telefonları tekrar piyasaya sürdü ama gözden kaçan bir şey daha vardı.

galaxy-note-7-patlama-nedeni

İlk onarımdan sonra bu hatayı çözen Samsung, bu sefer farklı patlamalarla karşı karşıya kaldı. Bu patlamalara sebep olan şey ise Amperex Technology olarak adlandırılan bir teknoloji ile üretilen pillerde meydana gelen üretim hatasıydı ve bu hata Note 7’lerdeki patlamaların devam etmesine neden oldu. Bu noktada Samsung, akıllı telefonunun üretimini tamamen durdurdu ve Note 7 tarihe gömülmüş oldu.

galaxy-note-7-patlama-nedeni-2

teknik destek