Galaxy Note 7’lerin Patlamasının Nedeni Resmi Olarak Belirlendi!

galaxy-note-7

Bazı Galaxy Note 7’lerin patlamasına neden olan şeyin netleştirilmesi için Samsung’un başlattığı soruşturma sonuçlandı. Reuters’a konuşan bazı kaynaklara göre, patlamaların ana nedenin pil olduğu sonucuna varıldı.

teknik destek

Söylentilere göre Samsung, tedarikçilerini, iPhone 7 satışlarını bastırmak için çok daha erken üretime geçmeleri konusunda sıkıştırdı. Bu durumun, üretim aşamasında bazı kontrollerin yüzeysel yapılmasına neden olduğu ve şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş Note 7 vakasının yaşanmasını sağladı. Konuyla ilgili konuşan bir iç kaynak, Samsung’un soruşturma sonuçlarını tüm açıklığı ile paylaşmayacağını söyledi.

Kaynak, soruşturmanın resmi sonuçlarının, şirketin 4. çeyrek mali kazançlarını ilan etmesinden bir gün önce yani 23 Ocak’ta ilan edeceğini söyledi. Samsung’un, gelecekteki cihazlarda benzer sorunları önlemek için aldığı yeni önlemleri de bu etkinlikte duyurması bekleniyor.

Peki olayları buraya getiren şey neydi?

Samsung, geçtiğimiz yılın Eylül ayında gideren artan Galaxy Note 7 patlama vakaları ile gündeme gelmeye başlamıştı. Değiştirme programı sunulsada gideren artan patlama sorunlarından sonra şirket, Galaxy Note 7’nin üretimini durdurdu ve ardından telefonunu tüm dünyada toplatma kararı aldı.

Aralık ayında, iadesi yapılmayan cihazların şarj edilmesini önlemek için bir yazılım güncellemesi başlatıldı. Ayrıca bir önlem olarak telefon, tüm ABD ve pek çok ülkede uçuşlarda yasaklanmış durumda.

Felaketin şirkete maliyet 5.2 milyar dolara ulaştı. Samsung, müşteri güvenini geri kazanmak, düşen itibarını geri toplamak için büyük bir mücadele veriyor ve bunun ilk meyvesinin bu ilkbaharda tanıtılacak olan yeni amiral gemisi, Galaxy S8 ile alınması bekleniyor. Galaxy S8’in, uçtan uca 4K Super AMOLED ekran, ekrana gömülü bir ana ekran düğmesi ve Bixby isimli bir dijital asistanı içereceği söyleniyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.