İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galaxy Note 7’nin Samsung’a Maliyeti 17 Milyar Doları Geçecek!

Samsung’un Galaxy Note 7’lerin peş peşe patlaması sonra pil değişimi yapsada, daha fazla ve etkin önlemler almak için araştırmalar yapsa da artık başka bir seçeneği kalmadı ve bugün beklenen adım şirketten geldi. Şirket Galaxy Note 7’nin satışını durdurmuş durumda.  Artık Note 7 diye bir model söz konusu olmayacak. Anlayacağınız Note 7 tarih oldu.

teknik destek

Elbetteki şirketin attığı bu kritik adım sonrası büyük tahribatlarında yolda olduğunu söyleyelim. İlk değerlendirmelere göre şirketin 17 milyar dolardan fazla gelir kaybı yaşayacağı tahmin ediliyor. Samsung için bu çok büyük bir rakam değil ama şirketin bu hasarı kısa sürede onaramayacağı açık.

Mesela Samsung’un Galaxy Note 7 için attığı ilk adım, yenilenen cihazları kullanıcılara sunulması yönündeydi ve analistler sadece bunun şirkete maliyetini 5 milyar dolar olarak belirlemişlerdi.

Kısacası Samsung için her şekilde hasar söz konusu. Durum böyle olunca da aslında yapacak bir şey kalmıyor geriye ve şirket en kötü senaryoyu avuçluyor. Ancak olayın sadece gelir kaybından öte ötesi söz konusu. Mesela ABD’de Samsung’un cihaz satışına engel getirilebilir. Hadi bu engel gelmedi diyelim işin az daha ötesinde yaklaşan Galaxy S8 lansmanı var.

Müşteri güvenilirliğini kaybeden şirketin daha tanıtmadığı cihazı üzerine dahi kayıpları söz konusu olacak. İşin özü, Samsung’un alelacele kalkıştığı yeni cihaz tanıtma ki bunu amiral gemisi üzerinde yapmasının hesabı büyük olacak. Bakalım gelecekte Samsung bunu minimize etmek için ne gibi adımlar atacak merakla bekliyor ve takip ediyor olacağız.

teknik destek