Galaxy S11 kamerası iPhone 11′ de yer alan mı? Deep Fusion nedir?

Galaxy S11 kamerası

Apple’ ın yakında çıkaracağı iPhone 11 modellerinde kullandığı kamera teknolojisi Deep Fusion’ ı Samsung’ un S11′ de kullanacağı söylentisi ortalıkta dolaşıyor. Deep Fusion nedir?

teknik destek

Galaxy S11 için Samsung’ dan önemli değişimler bekleniyor. Yeni düşen bir haberde S11 için Samsung’ un Apple’ ın kullandığı kamera teknolojisini kullanabilir.

Deep Fusion denilen kamera teknolojisi S11 için düşünülüyor. Peki bu yeni teknoloji Deep Fusion nedir ve ne işe yarıyor?

Deep Fusion nedir?

Fotoğraf üretimi üzerinde kullanılan yapay zekanın kamerada optimizasyon yaparak sahne algılaması, yere göre otomatik yapılandırma ve deklanşörde ayrı bir özellik sunuyor.

Deep Fusion, A13 işlemcisinde nöral öğrenme motoru üzerinden sağlanmakta. Deklanşöre tam basılmadan çok kısa sürede 4 kısa ve 4 adet ikinci bir fotoğraf çekimi sağlıyor. Tam basıldığında uzun bir pozlama oluyor.

Kısaca birden çok fotoğrafın çekilmesi ve işlerinden en iyisinin kullanıcıya sunulması. Bir saniyede 9 fotoğraf analiz edilip en iyisi seçiliyor.

Bir başka bilgide bu teknolojiye benzer bir teknolojiyi Google’ un Pixel modellerinde kullanıyor.

Samsung, S10′ da kamerada önemli başarı elde etti. Eğer paylaşılan bu bilgiler gerçekse Galaxy S11, daha iyi kamera yapısıyla gelecek.

screenshot.1131222923
Deep Fusion nedir?
müşteri hizmetleri