Galaxy S8, Ön Sipariş Rakamları ile Samsung’un Şimdiye Kadarki En İyi Cihazı Oldu

Galaxy S8 ve Galaxy S8 +

Pil sorunlarından dolayı çok sayıda yangına ve yaralanmaya neden olan ve tamamen piyasadan geri çekilmesi zorunluluğu ile Samsung’u zora sokan Galaxy Note 7 sonrası şirket, Galaxy S8 ve S8 + ile yaralarını sarmaya başlamış gibi gözüküyor. Çünkü Note 7 vakası, şirketin Galaxy S8 ve S8 + siparişlerine yansımamış.

teknik destek

Bugün, Samsung tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Galaxy S8 ön siparişlerinde Galaxy S7’ye kıyasla yüzde 30 oranında bir büyüme kaydedildi. Samsung, belirli satış rakamı paylaşmadı ancak en iyi ön sipariş dönemini gördüklerini belirtti.

Galaxy S8, Apple’ın 2017 OLED iPhone’unda potansiyel olarak yer alacak pek çok özelliğe sahip; uçtan uca OLED ekran, iris tarama, arka tarafa konumlandırılmış parmak izi okuyucu, yüz yanıma özelliği, IP68 sertifikası, kamera iyileştirmeleri ve daha fazlası…

Ancak, Galaxy S8 ve S8 +’de, Siri’nin ilk geliştiricilerinin kurduğu Viv şirketi tarafından geliştirilen, yeni sanal asistan Bixby ile şirket beklediğini bulamadı. Sınırlı sayıda dil bilen Bixby, performans sorunlarından dolayı kullanımı ertelendi ve bu durum Galaxy S8’deki sanal asistan düğmesinin işlevsiz kalmasına neden oldu.

Eksik işlevselliklere sahip olmasına rağmen, S8 ve S8 + büyük oranda olumlu eleştiriler aldı. Telefon, iPhone 7 Plus’a göre “daha ince ve daha cazip” olarak tanımlanırken, ekranının daha canlı ve daha keskin renkler sunduğu belirtiliyor.

Kamera tarafında yapılan incelemelerde, S8’in düşük ışıkta kamera performansının iPhone 7 Plus’a göre biraz daha iyi olduğu ancak yeni bir cihazın, bir önceki nesil cihazla karşılaştırıldığı gerçeği hesaba katıldığında bunun tam olarak büyük bir başarı olmadığı unutulmamalı. Söylentilere göre, daha iyi kamera performansı ve artırılmış gerçeklik işlevselliği ile arka tarafta dikey olarak konumlandırılmış çift lensli kamerası ile iPhone 8, büyük bir kamera revizyonu ile gelecek.

Apple’ın, iPhone 8 için Eylül ayına kadar seri üretim sorunlarını çözemeyeceği, bu yüzden OLED ekranlı modelin 2017 yılının sonuna veya 2018 başına doğru ancak raflarda yerini alacağı da gelen iddialar arasında yer alıyor.

müşteri hizmetleri