Galaxy S8 ve S8 Plus Türkiye Fiyatı ile Şaşırttı!

Samsung, söylentiler ışığında beklenildiği gibi en yeni amiral gemisi olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ı tanıtarak bu yönü ile kullanıcılarını şaşırtamasa da fiyatı ile özellikle Türkiye’deki kullanıcılarını şaşırtmayı başardı. Dün Avrupa fiyatı açıklanan Galaxy S8 ve S8 Plus’ın jet hızı ile Türkiye fiyatı da duyuruldu.

teknik destek

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen Galaxy S8 veya S8 Plus’ı satın almak için bekleyenlerdendiniz… Haberin en başından belirtelim, ne yazık ki Galaxy S8’i veya S8 Plus’ı satın almak sandığınız kadar kolay olmayacak.

Evet, dün Türkiye saati ile 18:00’da Unpacked etkinliğinde tanıtılan Galaxy S8’in Avrupa fiyatı 799 euro, Galaxy S8 Plus’ınki ise 899 euro olarak duyurulmuştu. Cihazların Türkiye fiyatı için ise vaziyet birlikte tam olarak şu şekilde;

  • Galaxy S8: 4.399 TL
  • Galaxy S8 Plus: 4.999 TL

Elbetteki her üreticinin fiyat politikası kendisine münhasır ancak daha Note 7 vakası unutulmayan Samsung’un böylesi bir fiyatla karşımıza çıkmış olması oldukça tuhaf. Şirketin kendine göre bir planı muhakkak vardır ancak bu cihazlara bu paralar verilir mi düşünmek gerekiyor… Neden mi?

  1. Güncelleme politikası,
  2. Servis desteği…

Dahasını aramaya gerek yok sanıyoruz. Sahi, Türkiye’de pek çok Samsung akıllı telefon kullanıcısını çıldırtma noktasına getiren servis desteği ve şirketin meşhur güncelleme politikası sizin için gerçektende yeterli birer sebep değil mi?

müşteri hizmetleri