Galaxy S9 bu sefer iPhone X’un kamerasının yanında sönük kaldı!

galaxy s9

Samsung’un yeni model akıllı telefonu Galaxy S9, 4K’de 60 kare video çekebilme yeteneğine sahip. Peki iPhone’un kalitesini geçebiliyor mu?

teknik destek <

Samsung’un her yeni modelinde iPhone’un önüne geçme isteği artıyor. Ancak bu sefer işler yolunda değil. Samsung Galaxy S9 ile iPhone X’un 4K kalitesi karşılaştırıldı. Test sonuçlarına göre Samsung bu sefer Apple ile baş edemiyor. S9’un video performansı iPhone X’un performansının çok gerisinde kalıyor.

Galaxy S9, Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisini kullanan ilk telefon. Diğer ülkelerde ise bu telefon Exynos 9810 işlemcisini kullanmakta. Her iki işlemcide 8 çekirdekli ve çok hızlı çalışma sergiliyor. Apple’ın A11 Bionic işlemcisinin ise 4 çekirdeği var ve bu yönde bir kıyaslama söz konusu.

iPhone X, Galaxy S9’un kamerasından daha iyi!

Mantıklı düşünüldüğünde S9’un 8 çekirdekli işlemcisiyle beraber iPhone 8 ve iPhone X’dan çok daha iyi bir performans göstermesi gerekiyor. Ancak işler pekte öyle durmuyor. Yeni kamerasıyla satışa sunulan Galaxy S9’un saniyede 60 kare 4K video kaydı yapması oldukça iyi bir durum. Çok uzun süre kayıt yapmak isterseniz bu durum 30 kareye kadar düşebiliyor.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ise hafızası yettiği kadar 4K 60 kare kayıt yapabilmekte. Yapılan teste göre Galaxy S9’un kamerası iPhone X’un kamerasından bir tık geride kalıyor. Ancak Galaxy S9’da ısınma sorununun çok az olduğunu belirtelim. iPhone’da biraz daha ısınma oluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri