İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GarageBand Güncellendi: 3D Touch Desteği, Canlı Döngüler ve Daha Fazlası

Müzik, Apple için farklı bir öneme sahip ve hal böyle olunca şirket App Store’da müzik yardımcısı uygulamalara önem vererek ilerliyor. Bugün yayınlanan “Müzik Notları” uygulaması ile birlikte Apple GarageBand’ı da yeni özellikleri ile birlikte güncelledi.

teknik destek

GarageBand versiyon 2.1 ile iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcıları için 3D Touch desteği ve bunun dışında Live Loops (Canlı Döngüler) gibi yeni özellikler de eklenmiş durumda.

Artık Multi-Touch hareketleriyle müzik altı döngülerini ve DJ stili efektleri gerçek zamanlı tetikleyerek müzik yapmak için Live Loops özelliğini kullanabilirsiniz. Tüm dokunmatik müzik aletlerini denetim düğmelerinde yaptığınız düzenlemeleri gerçek zamanlı kaydedebilir, izlerin ses düzeyini denetlemek için otomasyon eğrileri yaratabilir ve bu eğrileri düzenleyebilirsiniz.

Bir dokunmatik müzik aletinin denetim düğmelerinde yaptığınız düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak kaydedebilir, bir bas gitarı bağlayabilir ve hem klasik hem de modern bas amplifikatör donanımlarını çalabilirsiniz.

Bir dokunmatik müzik aletinin sesini veya ses kaydını basit EQ ve sıkıştırıyı kullanarak biçimlendirebilir, 1.200’den fazla yeni Apple Loops ve sesini ekleyebilirsiniz. Anı anda en fazla 32 iz kaydedebilir, Audio Unit uzantıları ile parçanızda üçüncü parti müzik aleti uygulamalarını kullanabilirsiniz.

iCloud Drive kullanarak GarageBand projelerinizi doğrudan içe veya dışa aktarabilirsiniz. Polifonik aftertouch ile klavye seslerini çalmak için 3D Touch’ı kullanabilirsiniz.

Live Loops özelliğinin, iPhone 5, iPhone 5c, iPad 4. nesil veya daha yeni cihazlarda kullanılabilir olduğunu belirtelim. 32 iz, iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2 veya daha yeni aygıtlarla kullanılabilir. Çok izli kayıt yapmak için üçüncü parti ses arayüzü gereklidir. App Store’dan uyumlu üçüncü parti Audio Unit Uzantısı müzik aletleri indirmeniz gerekebilir. Polifonik aftertouch özelliği sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta kullanılabilir.

1.05 GB boyutundaki GarageBand’ın en güncel versiyonunu buradan devam ederek 12,99 TL karşılığında indirebilirsiniz.

müşteri hizmetleri